Vyhlášení reprezentace českých potápěčů

Ocenění pro české reprezentační potápěče za rok 2015.

Vyhlášení reprezentace českých potápěčů

V pátek 8. ledna se v hotelu Rakovec u Brněnské přehrady sešli úspěšní čeští reprezentanti v potápěčských disciplínách, aby z rukou představitelů Svazu potápěčů České republiky převzali ocenění a poděkování za výborné výsledky na mezinárodním poli v uplynulém roce. Stejně jako v předešlých letech akci spolupořádali Svaz českých potápěčů a Svaz potápěčů Moravy a Slezska pod hlavičkou Svazu potápěčů České republiky.

Čeští potápěči patří každoročně k nejúspěšnějším sportovcům u nás, což dokazuje velmi početná sbírka cenných kovů z velkých mezinárodních akcí, jako jsou mistrovství Evropy či mistrovství světa. Jen letos se medailová sbírka potápěčů rozrostla o 22 cenných kovů (10-3-9). Další desítky skvělých umístění přidali potápěči v rámci závodů světového poháru organizace CMAS.

Kromě závodních úspěchů se potápěči v loňském roce mohli pochlubit i skvěle zvládnutou organizací 15. Mistrovství světa v orientačním potápění a 7. Mistrovství světa juniorů v orientačním potápění, které v termínu 15. - 24. srpna 2015 hostil severočeský Liberec (psali jsme zde http://www.sporty-cz.cz/18_novinky/372_orientacni-potapei-vylovili-z-liberecke-prehrady-17-medail). Z toho 9 jich bylo z kovu nejcennějšího.

Kromě světových a evropských titulů z Liberce se Svaz potápěčů České republiky za rok 2015 může pochlubit i světovou rekordmankou. Tou je Gabriela Grézlová, která v disciplíně statická apnea na mistrovství světa ve Francii (25. - 30. července 2015, psali jsme zde http://www.sporty-cz.cz/18_novinky/357_mistryni-sveta-v-nadechovem-potpn-se-stala-gabriela-grzlov) nenašla přemožitelku a navíc si zapsala vynikající čas 8:33,230 min a stala se tak držitelkou světového rekordu.

Nabitý kalendář akcí čeká na potápěče i v roce letošním a tak můžeme doufat, že bude minimálně stejně tak úspěšný, jako rok 2015.

 

Foto: Karel Pryczek (SPČR)

---
---
-