Medailové žně ze stíhačky: Soukalová druhá, Šlesingr třetí!

Češi potvrzují v Ruhpoldingu skvělou formu.

Sobotní stíhací závody znamenaly pro českou biatlonovou reprezentaci obrovský úspěch. V mužských i ženských závodech cinkly Čechům medaile.

Jako první se do stíhacího závodu na 12,5 km vydali muži. Z osmého místa vybíhal nejlepší z Čechů Michal Šlesingr. Ve vyrovnaném závodě se rozhodovalo až při poslední střelbě, kde odpadal jeden favorit za druhým, mezi nimi bratři Bö, Svendsen či Martin Fourcade. Šlesingr však byl čistý a vyrážel jako druhý za vedoucím Simonem Ederem z Rakouska. Rychlík Fourcade však i přes trestné kolo Šlesingra dojel a až do posledních metrů se s ním přetahoval o druhou příčku. V cílové rovince však měl nad Čechem přece jen navrch, přesto byl Šlesingr se třetím místem více než spokojený.

Zazářili i Ondřej Moravec, který skončil na osmém místě, do desítky se vešel i přes dvě střelecké chyby. Rovněž s dvěma minelami skončil na 21. místě Michal Krčmář, Tomáš Krupčík dojel na 49. místě s třemi chybami. Češi tak jasně dokázali, že našli svou formu a na přední příčky jednoznačně patří.

Do stíhacího závodu žen na 10 km vstupovalo hned pět českých závodnic, ze druhého místa vyrážela Gabriela Soukalová. Až do třetí střelby neomylná závodnice si držela první místo a zvyšovala svůj náskok. Na poslední zastávku na střelnici si přivezla celých 31 vteřin. Poslední ranou však minula terč a přestože i po absolvování trestného kola stále vedla, náskok se jí snížil na 13 vteřin. V patách jí byla rovněž chybující Němka Laura Dahlmaierová, která však letěla posledním kolem jako blesk a potvrdila svou skvělou běžeckou formu. Za vydatného povzbuzování domácích fanoušků nakonec Soukalovou před cílem udolala a slavila vítězství. I tak to bylo pro stříbrnou Gabrielu Soukalovou již páté umístění na bedně v této sezoně. Třetí místo urvala Italka Dorothea Wiererová.

Do elitní desítky se vešla ještě Veronika Vítková (na snímku v textu). I přes tři chyby na střelnici se jí podařilo dojet na sedmém místě, a to díky čtvrtému nejrychlejšímu času. Jako osmnáctá protla cíl Eva Puskarčíková, která na střelnici jednou zaváhala, dvacítku nejlepších uzavřela Lucie Charvátová s třemi minelami. Závod se nevydařil Jitce Landové, která minula terče hned šestkrát a skončila na 55. místě.