Soukalová s Moravcem stříbrní na exhibici v Gelsenkirchenu

Čeští biatlonisté poprvé v této exhibici skončili na bedně.

Soukalová s Moravcem stříbrní na exhibici v Gelsenkirchenu

Biatlonisté Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec si i mimo závody Světového poháru od svého sportu neodpočinou. V pondělí 28. prosince si odskočili hájit české barvy na unikátní exhibici smíšených dvojic World Team Challenge do německého Gelsenkirchenu. Dějištěm závodů tentokrát nebyl žádný venkovní areál, ale krytý fotbalový stadion týmu Schalke 04.

Exhibice, která se odehrála před zraky 40 000 fanoušků, se zúčastnilo deset vybraných biatlonových párů. Vše odstartovalo závodem s hromadným startem. V jeho polovině dokonce česká dvojice figurovala na prvním místě. Gabriele Soukalové však posléze nevyšla střelba vestoje, při níž udělala hned tři chyby a odsunula český tým na sedmé místo. Nahoru se dvojice Soukalová-Moravec šplhala v následném stíhacím závodě. 

Celkově Češi skončili druzí, na stupně vítězů přitom v této exhibici vystoupali úplně poprvé. Tentokrát nestačili pouze na Francouze Marii Dorinovou-Habertovou a Martina Fourcada. Jako třetí skončili němečtí reprezentanti Vanessa Hinzová a Simon Schempp.

Foto: www.biatlon.cz