Akademici se utkali na AM ČR v ROB

Rádiový orientační běh se konal v Bílovicích nad Svitavou.

V termínu 17. – 18. října 2015 se v Bílovicích nad Svitavou uskutečnilo Akademické mistrovství ČR v ROB. Tedy v radiovém orientačním běhu. Pořadateli letošního akademického mistrovství byly Klub ROB při Masarykově univerzitě a SK RADIOSPORT Bílovice nad Svitavou. Své síly přijelo změřit 20 současných a 25 bývalých či budoucích akademiků.

Závody se konaly na mapě Praskavice, kde byly pro závodníky připraveny velice pěkné a zajímavé závodní tratě. Závod žen ovládla Alžběta Léharová, která ve své kategorii zvítězila s jasným náskokem téměř devíti minut. Mezi muži zvítězil Jakub Šrom, který druhého Ondřeje Šimáčka porazil jen těsným rozdílem 27 sekund. Závody v Bílovicích nad Svitavou proběhly naprosto hladce – nedošlo k žádnému výpadku techniky a nikdo ze závodníků nemusel podávat protest proti nedodrženým pravidlům apod. Příští rok se akademici na AM v ROB vydají do severočeského Liberce.