V Mostu se konal Vánoční pohár určený malým plavcům

Závody byly spojeny s Memoriálem Jaroslava Bečkovského.

V Mostu se konal Vánoční pohár určený malým plavcům

O víkendu 12. a 13. prosince se konala jedna z posledních plaveckých akcí v tomto roce. V Mostu se uskutečnil již XXXIII. ročník Vánočního poháru v PP a RP spojený s VI. ročníkem Memoriálu Jaroslava Bečkovského.

„ Závody jsou určeny primárně pro mladé závodníky, letos se jich sešlo 137. Tomu nejmladšímu, Bořkovi Plocovi bylo jen pět let,“ řekl Josef Žižka z pořádajícího klubu Uhlomost – sport Most. Do Vánočního poháru se zapojili závodníci z devíti českých klubů (Uhlomost – sport Most, Aquaklub Liberec, Pulec Praha, Modrá hvězda Praha, Subaquaklub Delfín Tábor, KP Pardubice, Čochtanklub Žďár nad Sázavou, KP Česká Lípa, KP Kraken Litoměřice) a jednoho slovenského (Careta Zvolen).

Během dvoudenní akce, která probíhala v souladu s mezinárodními pravidly CMAS, se v plavání s ploutvemi (PP) a rychlostním potápění (RP) předvedli mladí plavci rozdělení do čtyř hlavních kategorií. V kategoriích A+B byly na programu disciplíny 50 RP, 50 PP, 100 PP a 200 PP, stejné disciplíny si vyzkoušela i kategorie C (ročníky 2000 a 2001). Plavci v kategorii D (ročníky 2002 a 2003) absolvovali disciplíny 25 RP, 50 PP, 100 PP a 200 PP. Nejmladší účastníci Vánočního poháru v kategorii E (ročníky 2004 a mladší) se v plaveckých drahách utkali v soutěžích 15/10 RP, 50 PP, 100 PP a 200 PP.

Své místo v nabitém programu našly i atraktivní štafety na 4x50 m PP (kategorie E), respektive 4x100 m PP (kategorie C a D). „V rámci nejmladší kategorie E0, tedy plavců do devíti let, byl formou trojboje vyhodnocen ještě Memoriál Jaroslava Bečkovského, pojmenovaném po dlouholetém trenérovi, který právě nejmladší závodníky v mosteckém oddíle připravoval,“ doplnil Josef Žižka.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZÁVODŮ:

Vánoční pohár Most_12.-13

Foto: Uhlomost - sport Most

Další fotografie naleznete zde: http://uhlomost.rajce.idnes.cz/VP_2015/