II. ROČNÍK ČESKÉHO HALOVÉHO POHÁRU MLADÝCH HASIČŮ VYVRCHOLIL V OSTRAVĚ

Série závodů v běhu na 60 m s překážkami zná své vítěze.

II. ROČNÍK ČESKÉHO HALOVÉHO POHÁRU MLADÝCH HASIČŮ VYVRCHOLIL V OSTRAVĚ

O víkendu 12. a 13. prosince se do Ostravy sjely opět stovky mladých hasičů do 15 let, aby se se zde rozhodlo o vítězích II. ročníku Českého halového poháru v běhu na 60 m s překážkami pro mladé hasiče. Český halový pohár zahájily březnové závody v Jablonci nad Nisou a pokračovalo se v listopadu v pražské Stromovce. Finálové kolo hostila, pod názvem Ostravsko-Beskydské šedesátky, Ostrava a její atletický tunel. Na každý ze závodů Českého halového poháru bylo přihlášeno v průměru 500 závodníků, což svědčí o velkém zájmu dětí a mládeže o toto moderní technické sportovní odvětví, kterým požární sport bezesporu je.

Běh na 60 m s překážkami je v rámci požárního sportu mládeže jedinou individuální disciplínou. Kromě přeběhových a přeskokových překážek v podobě kladiny, které samozřejmě musí překonat, musí závodníci v průběhu 60 metrů dlouhé tratě vytvořit i hadicové vedení. Skvělé časy ve finiši svědčí o tom, že se na startovní čáře sešla opravdová závodní špička, a to jak z pohledu požárního sportu, tak i z pohledu atletických schopností a dovedností.

V kategorii mladších dívek do 11 let se z celkového vítezství radovala Valentýna Homolková z SDH Písková Lhota, která svým osobním rekordem 14,61 s ovládla i ostravský závod. V Praze taktéž obsadila první příčku a v Jablonci skončila druhá.

Vítězkou kategorie dívek do 15 let se po napínavém boji nakonec stala Anežka Švrčková z SDH Raškovice, která stejně jako Valentýna Homolková vyhrála závod v Ostravě a z Jablonce si přivezla druhé místo. V Praze obsadila místo čtvrté.

Mnohem jasněji se vyvíjela situace v kategoriích chlapců. Mezi mladšími chlapci do 11 let zvítězil Tomáš Štinčík ze slovenského DHZ Svit, který ovládl všechny tři závody v sezóně Českého halového poháru a zaslouženě tak slavil celkové vítězství.

Stejně si v průběhu sezóny počínal i jeho starší kolega z kategorie do 15 let Patrik Linhart, závodící za SDH Hajnice. I on v sérii tří závodů nenašel přemožitele a slavil celkové prvenství.

Právě skončený II. ročník Českého halového poháru v běhu na 60 m s překážkami pro mladé hasiče ukázal, že se požární sport těší veliké oblibě dětí již od útlého věku. Už v březnu příštího roku odstartuje opět v Jablonci nad Nisou III. ročník Českého halového poháru, který, jak doufáme, se bude těšit stejnému zájmu mladých závodníků jako ročník 2015.

 

Více fotografií naleznete na http://kayas.rajce.idnes.cz/Ostravsko-Beskydske_sedesatky_2015/

Kompletní výsledky jsou k dispozici na www.dh.cz (https://www.dh.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=3217:2015-12-12-10-28-27&catid=168:esky-halovy-pohar-v-bhu-na-60-m-s-pekakami&Itemid=38

 

Foto_1619_altFoto_1620_alt