Ve stíhacím závodě Soukalová třetí. Odolala náporu Němek a ubránila žlutý dres

Závod žen ovládly Němky, muže vyškolil Francouz Fourcade.

Ve stíhacím závodě Soukalová třetí. Odolala náporu Němek a ubránila žlutý dres

Víkend v rakouském Hochfilzenu přinesl další zajímavou biatlonovou podívanou. V sobotním stíhacím závodě žen na 10 km se opět ukázala skvělá forma německých závodnic. Ty se během celého závodu držely v popředí, v jednu chvíli se za sebou seřadily hned čtyři biatlonistky – Franziska Hildebrantová, Maren Hammerschmidtová, Laura Dahlmeierová a Miriam Gössnerová. Německé kvarteto však dokázala rozbít Gabriela Soukalová spolu s Francouzkou Marií Dorinovou-Habertovou. Konečné pořadí se rozhodovalo na poslední střelbě, kde dosud vedoucí Dahlmaierová chybovala a dala šanci ostatním závodnicím za ní. Ty ale výzvu nevyužily a mladá Němka i přes trestné kolečko vybíhala ze střelnice s náskokem šestnácti vteřin.

Do té doby čistá Soukalová bohužel také jednou chybovala a ze střelnice odjížděla na čtvrtém místě. O stupně vítězů si to v posledním úseku rozdala z německým duem Hildebrantová- Hammerschmidtová, které běželo před ní. Franzisku Hildebrandovou nakonec česká kometa udolala, v cíli jí nadělila sedm vteřin a radovala se ze třetího místa. Na stříbrnou Hammerschmidtovou jí chybělo pět vteřin. I tak Češka stále drží žlutý dres pro vedoucí závodnici Světového poháru. Stíhací závod vyhrála Němka Laura Dahlmaierová, která z důvodu nemoci první závody letošní sezony vynechala, v čase 28:23,3 a jednou chybou na střelnici.

Další Češky se zařadily až daleko za Gabrielou Soukalovou. Lucie Charvátová doběhla na 22. místě, přičemž na střelnici vyrobila hned šest chyb. Se střelbou se dosud pere i Veronika Vítková, která minula čtyři terče a i přes skvělý běh skončila až na 30. příčce. Eva Puskarčíková musela na trestné kolo pětkrát a doběhla čtyřicátá. Trápí se i Jitka Landová, které náleželo 53. místo se čtyřmi chybami na střelnici.

Ve stíhacím závodě mužů na 12,5 km nastoupili pouze dva čeští reprezentanti, Ondřej Moravec (na snímku v textu) a Jaroslav Soukup. Moravec hned při střelbě dvakrát minul, ostatní střelby už si ale pohlídal. Do závodu vyjel s vysokým startovním číslem 24 a v konečném pořadí si polepšil o čtyři příčky. Mírného zlepšení se podle šéftrenéra Ondřeje Rybáře dočkal i Jaroslav Soukup, když bezchybně zastřílel obě položky vleže. Při stojkách se mu ale nedařilo a musel na čtyři trestná kola, přičemž skončil na posledním bodovaném 40. místě.

Hvězdou závodu se stal Francouz Martin Fourcade, který si dojel již pro 42. individuální vítězství v závodech Světového poháru, přestože v závodě absolvoval dva trestné okruhy. O konečném pořadí se rozhodovalo v dramatickém závodě až do samotného konce. Po vítězství postupně sahali kromě Fourcada ještě Rus Šipulin, Němec Schempp a Nor Tarjei Bö. Závod se lámal po třetí střelbě, kde Fourcade zastřílel čistě a rychle a získal mírný odstup před dotírajícími soupeři. Při poslední zastávce na střelnici si již Francouz zachoval chladnou hlavu a vedení udržel až do cíle. Druhý skončil Simon Schempp a třetí místo zbylo na Rusa Antona Šipulina.

Foto: www.biatlon.cz