„Čerstvá“ biatlonistka Charvátová v Hochfilzenu zaskočila pátým místem!

Na programu byly sprinty na 7,5 a 10 km.

Biatlonisté v těchto dnech bojují o cenné kovy i body do pořadí Světového poháru v rakouském Hochfilzenu. A na pátém místě v pátečním sprintu žen na 7,5 km opět zářily české barvy. Kdo by však těsně pod stupni vítězů čekal Gabrielu Soukalovou či Veroniku Vítkovou, mýlil by se.

Svého životního výsledku dosáhla Lucie Charvátová (na snímku), donedávna reprezentantka v klasickém běžeckém lyžování, která se biatlonu věnuje teprve druhým rokem. K tak skvělému umístění si pomohla skvělou střelbou, kdy ze dvou zastávek na střelnici minula terč jen jednou, ale i výborným během. Ačkoliv startovala s číslem 55, po druhé střelbě se vyšvihla na průběžné čtvrté místo, na dalším mezičase byla dokonce třetí. Pak však Charvátové přece jen docházely síly a zakotvila na konečném pátém místě. Ještě před týdnem jí přitom ve sprintu patřila až 67. příčka.

Gabriela Soukalová na střelnici také jednou chybovala a dokončila závod na osmém místě. Žlutý dres pro vedoucí závodnici Světového poháru však i nadále udržela, její největší soupeřky, Dorinová-Habertová z Francie a Wiererová z Itálie, totiž skončily až za ní. Další Češky se řadily až od druhé desítky dále. Eva Puskarčíková skončila s dvěma trestnými koly na 24. místě, Veronika Vítková doběhla dvaatřicátá, přičemž na střelnici vyrobila hned tři chyby, a Jitce Landové náleží konečné 47. místo s dvěma chybami.

Sprint na 7,5 km ovládly Němky, které obsadily tři nejvyšší příčky. V čase 20:04,1, navíc poprvé v kariéře, zvítězila Franziska Hildebrantová. Na stupně vítězů ji doprovodila druhá Maren Hammerschmidtová, která startovala dokonce až jako předposlední, a třetí Miriam Gössnerová.

Muži absolvovali závod na 10 km a bohužel ani v Rakousku se zatím Čechům nepodařilo prolomit dosavadní neúspěchy. Nejlepší z Čechů byl Ondřej Moravec na 24. místě. I jediná chyba na střelnici v závodě, kde jsou rozdíly mezi závodníky minimální, se trestá. O dost hůře dopadli zbylí Češi. Jaroslav Soukup (na snímku) skončil na 45. místě s dvěma chybami, Tomáš Krupčík dokončil na 61. příčce s třemi chybami. Michal Šlesingr na 72. místě i Michal Krčmář na 89. místě se netrefili hned čtyřikrát a do sobotního stíhacího závodu se nepodívají.

I druhý páteční sprint ovládl německý závodník, a to Simon Schempp v čase 23:52,3, který stejně jako jeho reprezentační kolegyně vystoupal na nejvyšší stupínek s čistým střeleckým kontem. Druhý skončil Francouz Martin Fourcade s jednou chybou, třetí místo vydřel bezchybný Nor Tarjei Bö.