ČEŠTÍ RAFTAŘI VEZOU Z INDONÉSIE Z MS 19 MEDAILÍ!

Opět se tak potvrdilo, že i v raftingu patříme mezi světovou špičku.

ČEŠTÍ RAFTAŘI VEZOU Z INDONÉSIE Z MS 19 MEDAILÍ!

Mistrovství světa šestičlenných posádek v raftingu se uskutečnilo v termínu od 29. listopadu do 8. prosince v Indonésii na řece Citarik v oblasti Sukabumi. Ta se nachází na Jávě asi 100 km od hlavního města Jakarty.

Českou republiku reprezentovaly posádky v kategoriích junioři a juniorky (U23), Open (muži i ženy) a Masters (muži i ženy). Na posádky kromě nízké hladiny v řece, která se zvedla až s příchodem vydatného deště v průběhu šampionátu, čekaly také velmi vysoké teploty i vysoká vlhkost vzduchu. Navíc řeka Citarik se rozhodně nemůže řadit k nejčistším řekám…

Ani těžké podmínky ale nezbránily českým závodníkům, aby předvedli špičkové výkony a přivezli si domů rozsáhlou medailovou sbírku. Šest zlatých, devět stříbrných a čtyři bronzové medaile jsou důkazem, že se rafting může řadit mezi nejúspěšnější české sporty.

Nejcennější kovy vybojovaly posádky juniorek v disciplíně slalom, ženy v kategorii Masters ve sprintu a také ve slalomu. Stejně se dařilo i mužům v kategorii Masters, kteří ovládli závod H2H. V kategorii Open ovládly české reprezentantky sjezd a zároveň vévodily i celkovému hodnocení v součtu všech disciplín.

Stříbrné kovy si z Indonésie vezou juniorky z disciplín sprint, H2H, sjezd i z celkového hodnocení. Stříbro získali i muži v kategorii Masters v disciplínách slalom, sjezd i v celkovém hodnocení a také ženy v této kategorii obsadily celkově druhé místo. Vicemistryněmi světa jsou i ve sjezdu.

O čtyři bronzy se postarali muži v kategorii Masters v disciplíně sprint, ženy v kategoriích Masters a Open v disciplíně H2H a muži v kategorii Open byli bronzoví ve slalomu.

V kategoriích Masters a Open vylovily cenné kovy všechny české posádky a další medaile přidaly i české juniorky. I v těžkých podmínkách indonéské džungle se tak potvrdilo, že patříme mezi top závodníky, za což české výpravě patří obrovská gratulace a uznání. Těšit nás také může zájem České televize, která z letošního MS připravila reportáže o českých úspěších, které byly odvysílány v hlavní sportovní zpravodajské relaci - Brankách, bodech, vteřinách.

 

Foto: Facebook Svaz vodáků České republiky – Rafting