K přerovskému bazénu dorazil i Mikuláš

Konaly se závody v potápění s ploutvemi.

K přerovskému bazénu dorazil i Mikuláš

V krytém bazénu Plaveckého areálu Přerov se v sobotu 5. prosince konal 1. ročník Mikulášského poháru v plavání s ploutvemi. Akci uspořádal Svaz potápěčů Moravy a Slezska spolu s KSP Skorpen Přerov. Pro mnoho závodníků se jednalo o poslední plaveckou soutěž před koncem tohoto roku.

„Závodů se zúčastnilo 152 závodníků, což bylo výrazně více, než jsme jako pořadatelé očekávali. Dorazili plavci ze všech aktivních moravských klubů, jako je domácí Skorpen Přerov, Laguna Nový Jičín, KSP Olomouc, Nautilus Břeclav, NEMO Zlín a Čochtanklub Žďár nad Sázavou,“ pochvaloval si Roman Padalík z KSP Skorpen Přerov.

Závod byl primárně určen pro nejmenší závodníky a byla proto vyhlašována zvlášť i kategorie E0 (2006 a mladší). Dále byly vyhlašovány kategorie E (2005 - 2004), D, C a společně A+B (1999 a starší). Kategorie A, B, C, D a E absolvovaly šestici soutěžních disciplín, a to 50 RP, 100 PP, 200 PP, 50 BF, 100 BF a 200 BF. Nejmenší účastníci se utkali ve čtyřech disciplínách, 50 PP, 100 PP, 50 BF a 100 BF.

„V soutěžní dráze se však neobjevovaly pouze děti, dorazili i závodníci světové úrovně, například Klára Křepelková, Markéta Svozilová nebo mistr světa Jakub Jarolím,“ doplnil Zdeněk Přivřel z Klubu sportovních potápěčů Olomouc. Pořádající klub navíc prokázal své velké organizační schopnosti, pro Skopen Přerov to byly první závody uspořádané po dlouhých sedmi letech. „Myslím, že vzhledem k těmto okolnostem se s organizací vypořádali opravdu dobře. Měli to navíc těžší v tom, že zde zároveň probíhalo první testování vyhodnocovacího zařízení z elektronické časomíry, které se bude používat při vrcholných plaveckých závodech,“ ocenil pořadatele Zdeněk Přivřel.

Ne náhodou se tyto závody konaly právě na Mikuláše. Právě on se se svojí družinou zúčastnil závěrečného vyhlašování vítězů. Ocenil ty nejlepší účastníky a všechny nejmenší závodníky odměnil drobnými sladkostmi, takže hlavně pro děti to byl nezapomenutelný zážitek. „Jsem hrozně rád, že byl první Mikulášský pohár tak úspěšný. Rozhodli jsme se proto již nyní, že určitě uspořádáme i druhý ročník, a to 3. prosince 2016,“ uzavřel Roman Padalík z KSP Skorpen Přerov.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZÁVODŮ:

 SČP_Mikulášský pohár 2015_výsledky.pdf

Více fotografií naleznete v naší FOTOGALERII nebo na odkazu: https://photos.google.com/share/AF1QipNLsVwINU1-nAEN95yVtiEmZ-R46SjKEYaN4B98kkI1OBWhJdpZgxfAP3EuJoaZRA?key=LV9YR1RSU01PbFBBQW9TRlVQWXNuNFZyZEdpeVlB

Zdroj: Zdeněk Přivřel

Foto: Lenka Jurová, KSP Olomouc