Biatlonistům se ve stíhacím závodu dařilo

V Östersundu se v neděli konaly poslední závody.

Biatlonistům se ve stíhacím závodu dařilo

V závodě mužů na 12,5 km se z pětice Čechů nejlépe dařilo Ondřeji Moravcovi, který se z výchozí 40. pozice probil až na konečné 19. místo. Na střelnici přitom zaváhal jen jednou. Hned za ním skončil Michal Šlesingr, který si rovněž polepšil, a to o čtyři příčky. Ve střelbě však zaznamenal tři chyby. I přes mírné zlepšení Čechům umístění v elitní desítce stále uniká.

Michal Krčmář, který do závodu vstoupil se startovním číslem třináct, si pohoršil o jedenáct míst a v konečném pořadí mu náleží 24. místo. Na střelnici pálil mimo terč třikrát. Mimo bodované pozice tentokrát zůstali Tomáš Krupčík na 42. a Jaroslav Soukup na 56. místě, přičemž oba zaváhali na střelnici hned čtyřikrát. Stíhací závod byl sólem pro Francouze Martina Fourcada. Cílem projel v čase 31:22,4 a i přes absolvování tří trestných okruhů si před druhým Němcem Pfeifferem udržel dostatečný náskok. Třetí doběhl Francouz Fillon Maillet.

Závod žen na 10 km byl naopak dramatem až do samotného závěru. Vítězství nakonec brala Finka Kaisa Mäkäräinenová, jako druhá doběhla Italka Dorothea Wiererová a bronz brala Němka Hildebrandová, která jako jediná z nejlepší trojice zastřílela čistě. Gabriela Soukalová vstupovala do závodu jako první a až do druhé střelby se jí dařilo držet dostatečný náskok před soupeřkami. Poté však Češka na střelnici vyrobila dvě chyby a dala příležitost soupeřkám. První místo neudržela a v dramatickém finiši bojovala o čtvrté místo s Dorinovou-Habertovou. Francouzka však měla v závěru více sil a Soukalová skončila na konečném pátém místě. Přesto o pět bodů uhájila průběžně vedení ve Světovém poháru před Italkou Wiererovou a do dalšího závodu jí zůstane žlutý dres pro nejlepší biatlonistku.

Skvěle se vedlo v závodě Veronice Vítkové (na hlavním snímku), která se kromě výborného běhu velmi dobře popasovala se střelbou a zaznamenala jedinou chybu na střelnici. Ze 14. místa se posunula do elitní desítky a skončila osmá. Eva Puskarčíková zvládla bezchybně obě položky vleže a posunula se ze 43. startovní pozice na 25. místo. Vstoje chybovala celkem dvakrát a klesla na 26. pozici. Vynikajícím finišem se ale vyhoupla na konečnou 22. příčku, své maximum v této sezóně.

Biatlonisté tímto závodem zakončili ve švédském Östersundu svou první štaci v závodech Světového poháru. V dalších dnech se přesunou do rakouského Hochfilzenu, kde jsou na programu závody od 11. do 13. prosince.

Foto: www.biatlon.cz