Biatlonisté zahájili novou sezonu bronzovou smíšenou štafetou

První závody sezony 2015/2016 se konají ve Švédsku.

Biatlonisté zahájili novou sezonu bronzovou smíšenou štafetou

V neděli 29. listopadu odstartovala biatlonistům ve švédském Östersundu sezona 2015/2016. A hned v úvodním dni závodů se Češi blýskli skvělým třetím místem v jejich parádní disciplíně – smíšené štafetě.

Úplně prvním závodem nové sezony však byl nejprve závod smíšených dvojic, do kterého český tým vyslal Evu Puskarčíkovou s Michalem Krčmářem. Na start se postavilo celkem 26 dvojic, které se na trati potýkaly se silným větrem a posléze i sněžením. S bilancí třinácti dobíjení a jedním trestným kolem Češi nakonec obsadili 13. místo. Z vítězství se radovali Norové Kaia Nicolaisenová a Lars Helge Birkeland.

Tou pravou lahůdkou však byla následná smíšená štafeta, ve které Češi excelují. Čtveřice ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec při svém letošním premiérovém vystoupení vybojovala bronz. Veronika Vítková tradičně závod skvěle rozběhla, trápila se však na střelnici při ležce, kde musela třikrát dobíjet a česká štafeta v tu chvíli figurovala až na 16. místě. Následnou střelbu ve stoje však Vítková zvládla s přehledem a půlminutové manko dokázala stáhnout tak, že Gabriele Soukalové předávala jako sedmá. Soukalová druhý úsek zvládla s přehledem a po první čisté zastávce na střelnici se ujala vedení. Při druhé střelbě ve stoje sice musela dvakrát dobíjet, chybovaly ale i dotírající Němky a Norky. Soukalová předávala štafetu spolu s Norkou Tiril Eckhoffovou takřka stejně na vedoucí pozici.

Do mužské části závodu vyjel Michal Šlesingr. Těsné druhé místo za Norem Johanessem Bö se českému týmu zkomplikovalo při střelbě vleže, kde musel Šlesingr dobíjet, stejně tak i při střelbě ve stoje. Do posledního úseku, který obstaral Ondřej Moravec, vybíhala česká štafeta na třetím místě za Nory a Němci. Tato vedoucí trojice závodníků se utrhla zbytku startovního pole a medaile byly v podstatě rozdány. Pro norské prvenství si suverénně dojel Tarjei Bö, druhé místo ohlídal pro německé kvarteto Simon Schempp a Ondřej Moravec po několika opravách při obou střelbách nakonec projel cílem jako třetí. I s nelichotivým skóre jedenácti dobíjení Češi vystoupali na stupně vítězů, což je skvělý start do nové sezony.

Více ze závodů biatlonistů na www.biatlon.cz


Foto: www.biatlon.cz