Mladí hasiči na podzim rozhodně nezahálí!

Odstartoval 44. ročník hry Plamen.

Mladí hasiči na podzim rozhodně nezahálí!

Již na začátku října, konkrétně 3. října 2015, se uskutečnilo okresní kolo Závodu v požární všestrannosti v Nymburce, které bylo součástí dalšího v pořadí již 44. ročníku hasičské hry Plamen, která je určena mladým hasičům do 15 let. Jedná se o sportovně brannou hru hasičů, která je určena k rozšíření vědomostí a dovedností, ke zvyšování fyzické zdatnosti i k budování trvalých sportovních návyků.

V rámci hry Plamen plní mladí hasiči 6 sportovně technických disciplín. Ve všech českých okresech jsou pořádána okresní kola a v podzimním období se pořádají především závody v požární všestrannosti.

Do Nymburka se na okresní kolo sjelo celkem 80 pětičlenných hlídek a 21 jednotlivců z kategorie dorostu ve věku 13 - 18 let. Zapojili se také ti nejmenší hasiči ve věku 3 - 6 let, kteří závodí v kategorii "Přípravka". Ve všech věkových kategoriích kralovali v Nymburce hasiči z SDH Písková Lhota!

17. října 2015 se pak okresní kolo Závodu v požární všestrannosti uskutečnilo také v Ostravě - Michálkovicích a zároveň s ním proběhl i závod ve štafetách dvojic

I Ostrava se může pochlubit velmi početným startovním polem mladých hasičů - závodníků. Po absolvování štafet, které jsou přehlídkou nejen rychlosti, ale také zručnosti závodníků, se celkem 36 hlídek mladých hasičů a 4 hlídky dorostu vydaly na 3 km dlouhou trať závodu požární všestrannosti.

V Ostravě pak byly výsledky následující:

ŠTAFETY DVOJIC
  KATEGORIE STARŠÍ KATEGORIE MLADŠÍ
1. místo SDH Nová Ves SDH Heřmanice
2. místo SDH Muglinov SDH Michálkovice
3. místo SDH Michálkovice SDH Muglinov

 

ZÁVOD V POŽÁRNÍ VŠESTRANNOSTI
  KATEGORE STARŠÍ KATEGORIE MLADŠÍ
1. místo

SDH Michálkovice, SDH Muglinov A

SDH Muglinov
2. místo   SDH Heřmanice
3. místo SDH Nová Ves SDH Nová Ves

 

Foto: archiv SH ČMS 

---
-