FINÁLE 11. ÚAMK RC RALLY CUPU

Pátou a závěrečnou soutěží vyvrcholí 11. ročník ÚAMK RC Rally Cupu Český Krumlov 2015. 

FINÁLE 11. ÚAMK RC RALLY CUPU

Již poosmé připravili na sobotu 21. listopadu pořadatelé z RC Autoklubu Český Krumlov spolu s ÚAMK Automotoklubem Rallye Český Krumlov závod nazvaný RC Rally Winter 2015.

Ten rozhodne o konečném pořadí poháru rádiem řízených modelů v měřítku 1:10. Finálová soutěž se pojede v osmi rychlostních zkouškách především na asfaltovém povrchu v areálu Truhlářství Perník v Českém Krumlově–Domoradicích. Některé měřené úseky mají šotolinový, travní i hliněný podklad.

Šampionátu se účastní jezdci z okresu Český Krumlov, Prahy, Strakonic i Mladé Boleslavi. Letos počtvrté se jede mistrovství pod hlavičkou ÚAMK. Jezdci s RC auty se dělí do několika kategorií od nejmenších po nejstarší. Soutěžní auta jsou rozdělena také do několika skupin.

Během konání klasické soutěže Rallye Český Krumlov se jezdí na Výstavišti v Českých Budějovicích paralelně i RC Rallye Český Krumlov. Ta se ale nezapočítává do hodnocení Cupu.

Program RC Rally Winter 2015

08:15    Technická přejímka vozidel

09:00    Start prvního vozu v první rychlostní zkoušce

14:00    Předpokládaný cíl soutěže

14:30    Vyhlášení výsledků a rozdílení cen

Slavnostní zakončení 11. ÚAMK RC Rally Cupu proběhne stejně jako loni od 17 hod. v restauraci Rondo v Českém Krumlově. Na vzpomínky všech uplynulých předchozích ročníku tradičního seriálu naváže od 18:30 hod. vyhlášení výsledků 11. ÚAMK RC Rally Cupu Český Krumlov 2015 a po něm taneční zábava s populární českokrumlovskou kapelou Situace.

 

Text: ÚAMK, foto: Dalibor Benych

---