Nejlepší stopaři se kvalifikovali na mistrovství světa

Další z mnoha kynologických akcí se konala ve Staňkově-Otěšicích.

Nejlepší stopaři se kvalifikovali na mistrovství světa

Přelomový říjnový a listopadový víkend patřil ve Staňkově-Otěšicích psím šampionům. Ve dnech 31. října a 1. listopadu se zde konalo Mistrovství České republiky stopařů. O prestižní tituly, které znamenaly i vstupenku na mistroství světa stopařů v roce 2016, bojovalo osmnáct soutěžících.

„Sedmnáct psů postoupilo ze šesti výběrových soutěží, na které se kvalifikovalo 54 soutěžících a svou účast měla jistou i do té doby úřadující mistryně republiky z roku 2014 Tatjana Burianová s fenkou Hikari Venušina Sopka,“ vysvětlil za pořadatele Antonín Karban.

V soutěži byla zastoupena celkem tři psí plemena. Dvoudenního šampionátu se zúčastnilo čtrnáct německých ovčáků, tři knírači a jeden belgický ovčák. Všichni psí soutěžící se svými psovody se utkali v hledání stop na travnatém porostu a na osení.

Mistrem, respektive Mistryní České republiky stopařů 2015 se s celkovým počtem 192 bodů a výborným hodnocením stala i letos Tatjana Burianová z ZKO Písek – Esadera s fenkou německého ovčáka Hikari Venušina Sopka. Této dvojici po zásluze náleží titul CACT. Vicemistrem se ziskem 190 bodů a zároveň nositelem titulu CACT RESERVE se stal Martin Matoušek ze ZKO Kolín Borky s fenkou německého ovčáka Furia Drapa. Trojici nejlepších uzavřel Zbyněk Novák z ZKO Frýdlant N/O s německým ovčákem Virgo – Gája Nova.

Soutěžící na dvou nejvyšších příčkách, Tatjana Burianová a Martin Matoušek, se díky svému umístění zároveň kvalifikovali na mistrovství světa stopařů v roce 2016.

VÝSLEDKY MČR STOPAŘŮ 2015:

ČKS_MČR stopařů 2015_31.10

 

Foto: Veronika Hrbková

Další foto na: http://veronikahrbkova.rajce.idnes.cz/MCR_Stopacu_IPO-FH_Otesice_2015/