Sport a regiony

Konference se věnovala především financování sportu v českých regionech.

Sport a regiony

Ve čtvrtek 5. listopadu se v Kongresovém centru v Praze uskutečnila v pořadí druhá celostátní konference na téma SPORT A STÁT, tentokráte s podtitulem SPORT A REGIONY, která navázala na konferenci Sport = nepřítel státu ze září 2014. Akci pořádal webový portál SportovníListy.cz ve spolupráci se Sdružením sportovních svazů ČR a Českou unií sportu.

Své příspěvky do diskuse přednesli ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, senátor Ivo Valenta, poslanec Jiří Holeček, předseda sportovní komise ČSSD Michal Kraus, středočeský hejtman Miloš Petera či předsedové Sdružení a ČUS Zdeněk Ertl a Miroslav Jansta. Do diskuse samotné se pak zapojili funkcionáři svazů, jednot, spolků a sdružení ze sportovního prostředí i zástupci města a obcí.

Diskutovalo se mimo jiné o tom, jaké jsou možnosti dostat peníze na sport i do všech měst a obcí a také na sportovní dětí a mládeže„Mým cílem v oblasti sportu je dosáhnout toho, aby podpora byla správně cílena a abychom vytvářeli optimální podmínky pro sportovní činnost v celé zemi. Moje aktivity směřují k tomu, aby byl sport dostupný, především dětem a mládeži, a to ve všech krajích a městech České republiky,“ prohlásila ministryně Valachová a pokračovala: „Pokládám za úspěch, že se mi v oblasti sportu podařilo vyjednat navýšení návrhu státního rozpočtu pro rok 2016 o půl miliardy, to znamená na 3,5 miliardy pro rok 2016. Nicméně jsem si vědoma toho, že pro naplnění našich cílů je třeba usilovat nejen o vyšší částku, ale také klást důraz na strategické řízení podpory sportu“.

Dalším bodem v diskusi byla debata na téma samostatného ministerstva pro sport, jehož vznik by přivítala drtivá většina přítomných v sále. Zmíněna byla také nová pravidla v rozdělování dotací MŠMT pro rok 2016. Diskuse se věnovala zejména Programu VIII, který je zaměřen právě na mládež a děti v tělovýchovných jednotách a klubech.

Více informací z proběhlé konference naleznete na www.sportovnilisty.cz.

 

Foto: Petr Skála (SportovníListy.cz)