Oblastní ligy v plavání s ploutvemi se v Olomouci zúčastnili i Rakušané

Pravidelné podzimní závody jsou primárně určeny začínajícím plavcům.

Oblastní ligy v plavání s ploutvemi se v Olomouci zúčastnili i Rakušané

V sobotu 24. října se v krytém bazénu Plaveckého stadionu v Olomouci konala pravidelná Oblastní liga mládeže. Již 7. ročníku této plavecké akce se zúčastnilo 117 závodníků, nechyběli ani účastníci z Vídně.

 „Oblastní liga mládeže Olomouc je meziklubový závod pořádaný na podzim především pro naše nejmenší závodníky, na závod se ale mohou přihlásit závodníci všech věkových kategorií. Zejména začínající plavci tak mají možnost si na našich malých závodech vyzkoušet atmosféru a průběh závodů. Starší plavci si zde pro změnu mohou vyzkoušet svou formu před závodním obdobím a zaplavat si nějaké osobní rekordy,“ vysvětlil záměr akce Zdeněk Přivřel z pořádajícího Klubu sportovních potápěčů Olomouc.

Soutěžilo se v osmi kategoriích, ve kterých se představili závodníci rozdělení podle příslušného věku. Své kvality předváděli v plavání s ploutvemi (PP) a v plavání s dýchací trubicí a gumovými ploutvemi (BF).

Letošní 7. ročník Oblastní ligy Olomouc přivítal celkem 117 závodníků ze šesti klubů. Domácí klub KSP Olomouc vyslal do boje o prvenství nejpočetnější tým o 43 závodnících, Skorpen Přerov reprezentovalo 15 plavců, Laguna Nový Jičín se představila ve složení 31 závodníků, po jedenácti členech dorazily kluby Nautilus Břeclav a Čochtanklub Žďár nad Sázavou. Závody se však mohly pochlubit i zahraniční účastí. Šest plavců dorazilo z vídeňského klubu SpeedFish.

V soutěži žen podle příslušného věku zazářily na trati 50 PP Veronika Přibylová (Čochtanklub Žďár nad Sázavou), Veronika Pavlicová (Laguna Nový Jičín), Alžběta Hnáthová (KSP Olomouc) a Veronika Lavrinčíková (Skorpen Přerov). V disciplíně 50 PP muži si prvenství odvezli Luca Huebel (SpeedFish), Jakub Palušík, Milan Jakuš a Lukáš Fojtík (všichni Laguna Nový Jičín).

V kategorii 100 BF ženy postupně zvítězily Sabina Dastychová (KSP Olomouc), Veronika Pavlicová, Marie Chovancová (obě Laguna Nový Jičín) a Eliška Vzatková (KSP Olomouc). Mezi muži na stejné trati zářil opět Luca Huebel (SpeedFish) a trojice reprezentantů klubu Laguna Nový Jičín Jakub Palušík, Jiří Hanzelka a Lukáš Fojtík.

Na dvoustovce PP mezi ženami kralovaly Jolana Hnáthová, Alžběta Hnáthová (obě KSP Olomouc) a Nikola Jakušová (Laguna Nový Jičín). Mezi muži se dařilo Samuelu Hendrychovi (Laguna Nový Jičín), Filipu Látalovi (KSP Olomouc) a konečně se prosadil i mužský zástupce Čochtankulubu Žďár nad Sázavou David Musil.

Na trati 50 BF se mezi ženami nejlépe vedlo Sáře Martinčíkové (Laguna Nový Jičín) a trojlístku z Olomouce Ivě Vzatkové, Kateřině Kroutilové a Elišce Vzatkové. Ve stejném závodě mezi muži zvítězili podle příslušného věku Tomáš Sehrig (KSP Olomouc) a opět trojice Jakub Palušík, Jiří Hanzelka a Lukáš Fojtík z Nového Jičína.

V závěrečné disciplíně 100 PP na nejvyšší stupínek dosáhly Veronika Přibylová (Čochtanklub Žďár nad Sázavou), Veronika Pavlicová z Nového Jičína, Alžběta Hnáthová z KSP Olomouc a Vendula Mizerová z Laguny Nový Jičín. Mezi muži si pro třetí prvenství doplaval Luca Huebel z klubu SpeedFish, Samuel Hendrych z Laguny Nový Jičín, Filip Látal (KSP Olomouc) a David Musil (Čochtanklub Žďár nad Sázavou).

Zdroj: Zdeněk Přivřel, KSP Olomouc

Další foto: http://jurova.rajce.idnes.cz/Oblastni_liga_mladeze,_Olomouc_24.10.2015

Kompletní výsledky Oblastní ligy mládeže Olomouc 2015:

SČP_Výsledky 151024.pdf