Junioři a mládežníci se předvedli s psími stopaři

Zbraslav u Rosic přivítala již druhou kynologickou akci v sedmi dnech.

Junioři a mládežníci se předvedli s psími stopaři

Víkend 17. a 18. října patřil na Moravě opět kynologům. Ve Zbraslavi u Rosic se týden po Mistrovství juniorů a mládeže Moravskoslezského kynologického svazu konalo Mistrovství stopařů mládeže a juniorů MSKS.

Do závodů se tentokrát zapojilo devět účastníků – tři junioři a šest kynologů v kategorii mládeže. Sobotní den psi vypracovávali vlastní stopu na trávě podle pravidel ZVV 1, tedy zkoušek všestrannosti. V neděli jim pak dva kladači připravili cizí stopy na ozimu.

„Závodníci se svými psy podali velmi dobré výkony, přičemž ve srovnání s jinými ročníky byla konkurence velice silná. Rozhodčí dokonce mládežníky chválili za výborné kladení vlastních stop, dobrou orientaci v terénu a korektní práci se psem na stopách,“ pochvalovala si úroveň závodů jejich vedoucí Tereza Baselová.

Po sečtení bodů z obou soutěžních částí se z vítězství mohla radost Lucie Zárubová s německým ovčákem Darsy Zdekra. Tato dvojice vyhrála i soutěž o nejlepší stopu, když získala 99 bodů ze 100 možných. Druhé místo v celkovém pořadí vybojovala Martina Nemravová s německým ovčákem Largo Kamoš Durabo, zároveň nejmladší účastnice a nejlepší mládežník MSKS. Třetí místo náleží Viktoru Pindelovi s border kolií Arny Moravia Star. Titulem nejlepší junior MSKS se může pochlubit Adam Šeděnka.

Zdroj: Tereza Baselová

Foto: http://ebenezir.rajce.idnes.cz/MISTROVSTVI_MLADEZE_A_JUNIORU_STOPARU_MSKS_2015#