MČR mládeže stopařů se konalo v Žamberku

Další kynologická akce tentokrát prověřila stopaře.

MČR mládeže stopařů se konalo v Žamberku

Město Žamberk poprvé přivítalo mladé kynology. Na zdejším Zimním stadionu se o víkendu 10. a 11. října konalo Mistrovství České republiky mládeže stopařů. Akci uspořádala ZKO Žamberk ve spolupráci s Českým kynologickým svazem.

„Původně se tento šampionát měl konat o dva týdny dříve v Kaplicích, takže na přípravu této náhradní varianty v Žamberku byla velmi krátká doba, měli jsme na to asi měsíc. Ale s o to větší vervou jsme se do příprav pustili. Výborné zázemí nám poskytl areál Pod Černým lesem, díky němuž jsme mohli využít místní Zimní stadion. Vše se nakonec podařilo,“ pochvalovala si za organizátory Eva Beranová z pořadatelské ZKO Žamberk.

Šampionátu se zúčastnilo 21 závodníků, kteří soutěžili v kategoriích Mládež, Junioři a Doplňkové kategorii. Soutěžilo se během obou dní, přičemž, každý závodník vypracoval každý den po jedné stopě. Do výsledku se počítal součet obou stop. Terény na stopy, které byly vesměs travnaté, byly zajištěny poblíž Rokytnice v Orlických horách. „I když byla teplota dost nízká a hodně foukalo, psi se s těmito podmínkami vyrovnali skvěle a byli velmi dobře připraveni. Po oba dny si většina z nich odnášela velmi pěkné body,“ vyzdvihla kvalitu výkonů Eva Beranová.

Mladým mistrem se stala Lucie Zárubová z Pardubického kraje s německým ovčákem Darsy Zdekra, Juniorským mistrem Adéla Vaníčková z Prahy s border kolií Perla Akumulátor a vítězem Doplňkové kategorie se stala Karolína Hyláková z Pardubického kraje s border kolií Indiana Slezský hrádek.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY:


mcr-mladeze---stoparu-2015--zamberk.pdf

Zdroj a foto: Eva Beranová, ZKO Žamberk