Mládežníci a junioři se svými psy prezentovali ve Zbraslavi své dovednosti

Ve Zbraslavi u Rosic se konalo mistrovství České republiky.

Mládežníci a junioři se svými psy prezentovali ve Zbraslavi své dovednosti

V uplynulém týdnu ve dnech 9. a 10. října se ve Zbraslavi u Rosic konalo Mistrovství mládeže a juniorů. Na 25 mladých kynologů se se svými psy utkalo ve třech kategoriíchzákladní poslušnosti, pokročilejší poslušnosti a trojkombinaci stopy, poslušnosti a obrany. Šampionát připravil kynologický klub KK Babice ve spolupráci s Moravskoslezským kynologickým svazem.

V soutěži, kde čtyřnozí závodníci se svými pány předváděli základní poslušnost (ZZO), se představilo 13 účastníků. Na prvním místě skončila Michaela Lepařová s belgickým ovčákem malinois Attack Barathea z KK Rataje. Druhé místo vybojovala Adéla Benešová s border kolií Akim Blue Caves z KK Rohatec. Jako třetí v této kategorii skončil Tomáš Horníček se svým stafordšírským bulteriérem Hak Staffworld z KK Babice.

V části pro pokročilejší psy se v soutěži poslušnosti (ZZO 1) představilo osm závodníků. Nejlépe se dařilo Elišce Filipiové s křížencem Baronem z KK Česká Třebová-Javorka. Na druhé příčce se umístil Jan Okřina s s erdelteriérem Ginnem Zlatý most z KK Svitava Bílovice. Nejlepší trojici uzavřela Lucie Minaříková s border kolií Alto z KK Česká Třebová-Javorka.

Nejtěžší ze všech soutěžních kategorií byla jednoznačně IPO 2, kde se hodnotí stopa, poslušnost a obrana. Zde se utkala čtveřice psů se svým doprovodem. V této části závodu zvítězila Kristýna Nováková s německým ovčákem Chira z Kuřimského háje z KK Kroměříž, 2. místo vybojoval Adam Šeděnka s německým ovčákem Aischa Slovraj z KK Stará Ves nad Ondřejnicí a ze stejného klubu byl i třetí nejlepší Martin Doležel s německým ovčákem Brendy Abides. V rámci této kategorie se zároveň oceňovaly i její jednotlivé části. Nejlepší stopu a obranu předvedla Kristýna Nováková s Chirou z Kuřimského háje, nejlepší poslušnost ukázal Adam Šeděnka s Aischou Slovraj.

Kristýna Nováková se navíc stala ještě celkovým Nejlepším mládežníkem závodu, Adam Šeděnka pak nejlepším juniorem. Jedenáctiletý Martin Doležel byl vyhlášen nejmladším účastníkem celého startovního pole.

„Letošní ročník byl obsazen nejvíce závodníky za poslední roky, to nás velmi potěšilo. Zúčastnili se dokonce i mladí psovodi z Českého kynologického svazu. Pro práci s mládeží je naše vzájemná spolupráce velice důležitá, protože mládežníků a juniorů není mnoho. O to víc nám taková účast udělala radost a věříme, že to tak bude i do budoucna. Děti se navíc mezi sebou navzájem povzbuzovaly, fandily si. Byl to opravdu moc pěkný závod,“ pochvaluje si vedoucí závodu Tereza Baselová.

Zdroj: Tereza Baselová

Foto: Martina Nemravová

Další foto: http://ebenezir.rajce.idnes.cz/MISTROVSTVI_MLADEZE_A_JUNIORU_MSKS_2015