Mistry ČR v klasických disciplínách CTIF jsou hasiči z Královehradeckého kraje a hasičky z Velkého Meziříčí

VI. mistrovství ČR v klasických disciplínách CTIF.

Mistry ČR v klasických disciplínách CTIF jsou hasiči z Královehradeckého kraje a hasičky z Velkého Meziříčí

Do Dvora Králové nad Labem se v sobotu 26. září sjelo celkem 15 družstev dobrovolných hasičů a hasiček, aby se zde utkala o titul mistra ČR v klasických disciplínách CTIF. Kromě českých družstev se zde představila také družstva zahraniční, a to z Německa, Slovenska, Slovinska a Polska. Nechybělo však ani družstvo profesionálních hasičů z Královehradeckého kraje.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách, kterými byly požární útok nasucho a štafeta s překážkami. Každé družstvo mělo k dispozici dva závodní pokusy v obou disciplínách. Soutěžící byli rozděleni do následujících kategorií:

  • kategorie dobrovolných hasičů mužů a žen v třídě A (bez započtení věkových bodů), 
  • kategorie dobrovolných hasičů mužů a žen v třídě B (se započtením věkových bodů – všichni členové družstva museli mít věk minimálně 30 let)
  • profesionální hasiči

Závodníci v jednotlivých družstvech během vykonávání disciplín nesmí udělat žádnou chybu. Sebemenší nepozornost či chyba pak přinesou celému družstvu trestné body.

V kategorii dobrovolných hasičů ve třídě A mužů si nejlépe vedl sbor dobrovolných hasičů Chlumec nad Cidlinou, druhý skončil sbor dobrovolných hasičů Vlčnov M2 a třetí pozici obsadili dobrovolní hasiči z Vlčnova M3.

V kategorii dobrovolných hasičů žen ve třídě A obhájily vítězství z loňského roku hasičky SDH Velké Meziříčí a stříbrné skončily hasičky SDH Vlčnov.

V kategorii dobrovolných hasičů žen ve třídě B se závodů zúčastnilo jen jedno družstvo hasiček SDH Skalice, stejně tak v kategorii dobrovolných hasičů mužů se ve třídě B představilo pouze družstvo z SDH Vlčnov M3.

Ze zahraničních družstev si nejlépe vedli dobrovolní hasiči ze Slovinska z PGD Hmeljčič, následovaní hasiči ze Slovenska z DHZ Mier Spišská Nová Ves a Polska z OSP Slawice.

Absolutními vítězi celého Mistrovství ČR v klasických disciplínách v CTIF v kategorii mužů se stalo družstvo profesionálních hasičů Královéhradeckého kraje, které sice ve své kategorii nemělo soupeře, ale bodovým ohodnocením předstihlo všechna ostatní družstva mužů ve třídě A i B.

Absolutními vítězkami v kategorii žen se staly hasičky z SDH Velké Meziříčí.

Slavnostního zahájení sobotních závodů se zúčastnilo hned několik významných osobností, například ředitel HZS Královéhradeckého kraje plk. František Mencl,  ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje  brig. gen. Mgr. Martin Červíček, představitelé krajských a okresních Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a další významní hosté.

Pořadateli VI. mistrovství ČR družstev v klasických disciplínách CTIF jsou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Královéhradeckého kraje. Akce se koná pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France a předsedy Českého národního výboru CTIF brig. gen. Drahoslava Ryby. 

 

Foto: HZS Královéhradeckého kraje

---
---
---
-