Historický první ročník Sit on top Cupu uspořádal Svaz vodáků Moravy a Slezska

Nemožné se stalo skutečností.

Historický první ročník Sit on top Cupu uspořádal Svaz vodáků Moravy a Slezska

I když se to může zdát nemožné, i v dnešní době je možné přijít s něčím novým, s novým sportovním odvětvím či sportovní disciplínou. Ale opak je pravdou. I v rámci vodáckých soutěží, kde se stále vyvíjejí nová plavidla pro různá využití. Proto mohl poprvé v historii České republiky proběhnout závod na sit on topech – lodích kajakového typu, které umožňují vodácké vyžití všem věkovým i výškovým kategoriím.

Jednoduchá konstrukce a dostatečná stabilita předurčují tyto lodě k postupnému rozšíření, nejen u nás. Celou letošní vodáckou sezonu probíhaly jednotlivé závody a při nich urputné souboje, neboť o vítězích často rozhodovaly desetiny vteřiny. V sobotu 19. září se pak uskutečnil poslední z nich a řádně zamíchal s celkovým pořadím. Vyhlášení výsledků celého ročníku Sit on top Cupu 2015, spolu s předáním věcných cen proběhlo důstojně, za hezkého počasí a v osvědčeném prostředí. Asi nebude překvapením, co že získali vítězové jednotlivých kategorií.

Ano – vítěz každé z osmi kategorií obdržel nový sit on top, a tak lze předpokládat další aktivní propagaci tohoto mladičkého vodáckého sportu samotnými úspěšnými sportovci. Výhodou je to, že dosavadní situace umožňuje účast i těm, kteří žádný vlastní sit on top nemají. I to je zárukou větší regulérnosti závodů. Každopádně je nutné říct, že i přes minimální reklamu si toto “novorozeně vodáckých disciplín“ získalo řadu příznivců, a tak můžeme skutečně říci, že nemožné se stalo skutečností,

Ptáte se, kdo stál u zrodu toho všeho? Odpovídáme obratem - Svaz vodáků Moravy Slezska. Netřeba snad ani dodávat, že se již pracuje na přípravě dalšího ročníku Sit on top Cup v roce následujícím.                                                                   

 

Text: MUDr.Libor Němec, foto: archiv SVMS

Závodník na tratiZávodník na tratiPříprava na start
Závodnice na tratiVítězové jednotlivých kategorií