Mistrovství ČR ve Volenicích prověřilo psí všestrannost

Soutěžilo se ve stopě, obraně a poslušnosti.

Mistrovství ČR ve Volenicích prověřilo psí všestrannost

Ve dnech 18. a 19. září se ve Volenicích u Březnice konalo Mistrovství České republiky v ZZV3, tedy ve zkouškách všestrannosti. Závody pořádal Český kynologický svaz ve spolupráci se ZKO Rožmitál pod Třemšínem 034.

Na Příbramsko do Výcvikového areálu Dog center Ajax se sjely téměř dvě desítky účastníků. „Mile nás také překvapilo, kolik dorazilo na akci diváků. Od roku 2007 jsme uspořádali páté MČR v kategorii ZVV3 a každoročně se zájem veřejnosti zvyšoval. I z organizačního hlediska jsme spokojeni, vše se povedlo, jak mělo,“ pochvaloval si vedoucí závodů Jiří Holec.

Například oproti novějším kynologickým disciplínám, jako je agility nebo dogdancing, které nabízejí uplatnění pro širší škálu psích plemen, nejsou zkoušky všestrannosti tak masově zastoupené. Na samotné psy totiž kladou její jednotlivé části, tj. stopa, poslušnost a obrana, mnohem větší nároky.

S těmi se nejlépe poprali Roman Šmatlák a jeho belgický ovčák Andy Šumavský Xerak, kteří nasbírali nejvíce bodů hned ve dvou disciplínách – stopě a obraně. Se stejným celkovým počtem 286 bodů skončil Vladimír Šejstal s fenkou německého ovčáka Atari Cato Bohemia, který si pro změnu nejlépe poradil s poslušností. Na třetím místě s 279 body skončil Václav Svoboda s belgickým ovčákem Cezarem od Policie ČR.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY:


Výsledková listina-MCR_ZVV3_Volenice.xls

Foto: ZKO Rožmitál