Vodáci řádili v Roudnici nad Labem

Raftaři ukončovali letošní sezonu.

Vodáci řádili v Roudnici nad Labem

Druhý zářijový víkend se na umělém slalomovém kanále v Roudnici nad Labem proháněli peřejemi ti nejlepší čeští vodáci. Ve dnech 12. až 13. září se zde konaly poslední závody Českého poháru v raftingu 2015.

Závody se vraceli do Roudnice po čtyřech letech, kde byl postaven úplně nový slalomový kanál s průtokem přibližně 19m3 a velmi technickou tratí. Nejprve odstartovali závody disciplíny R4, kde se závodilo v kategoriích Muži, Ženy, Junioři do 19let, do 23let, Juniorky do 19 a 23let a kategorie Veteránů. Následně program pokračoval mistrovstvím České republiky hlídek ve slalomu a závěr sobotního odpoledne zajistil závod dvoučlenných týmů v závodu Gumotex Baraca Cup. Podvečer si pak mohli všichni účastníci zpestřit ve městě, kde právě probíhalo Roudnické vinobraní.

Nedělní program zahrnoval závod ve sprintu disciplíny R4 ve stejných kategoriích. Po dojetí všech závodníků probíhalo vyhlášení vítězů včetně finálního vyhlášení Českého poháru 2015. Závěrem pak rada raftingu předala pamětní listy všem úspěšným reprezentantům z letošního ME v Bosně a Hercegovině.

„Na tuto akci jsme měli pouze kladné ohlasy. Spojilo se krásné babí léto s novým neokoukaným vodním terénem v Roudnici nad Labem a závody tak byly více než důstojným zakončením české raftové sezony,“ pochvaloval si Martin Procházka, ředitel závodů.

Zdroj: www.kanoe.cz; ilustrační foto


VÝSLEDKY:

MČR hlídek ve slalomu

Vysledky_roudnice MCR hlídky slalom.xlsx  

Gumotex Baraca Cup

Vysledky_roudnice R2 Baraca cup_ slalom.xlsx  

Český pohár R4 - slalom

Vysledky_roudnice R4 slalom.xlsx

Český pohár R4 - sprint


Vysledky_roudnice R4 sprint.xlsx