Světový pohár modelářů v Milíkově. Češi na stupních

Víkend 12. až 13. září patřil raketovým modelářům.

Světový pohár modelářů v Milíkově. Češi na stupních

Na letišti „Vrchpole“ v Milíkově u Jablunkova se ve dnech 12. až 13. září konal Světový pohár v raketovém modelářství Tessin Olza World Cup 2015. Závody připravil Rocket Club Silesia Olza Český Těšín a Svaz modelářů České republiky.

Soutěžilo se postupně v pěti kategoriích, a to S4A – malý raketoplán, S6A – streamer, S9A – virník, S7 – makety kosmických raket a S8E/P – velký RC raketoplán. „Letos se nám přihlásil rekordní počet 62 účastníků ze sedmi států Evropy. Kromě Čechů, kteří měli nejpočetnější zastoupení 37 závodníků, se představili ještě reprezentanti z Bulharska, Chorvatska, Polska, Slovinska, Slovenska a Švýcarska. Mezi účastníky byli také modeláři, kteří se v posledním srpnovém týnu účastnili mistrovství  Evropy v ukrajinském Lvově,“ připomněl Petr Roszak, předseda RCSO Český Těšín.   

Kategorii S4A ovládl Slovák Matěj Hagara, stříbro vybojoval Bulhar Plamen Stanev a třetí místo obsadil domácí Jan Šebesta. V kategorii S6A zvítězil Drago Perc ze Slovinska, druhé místo ukořistil Tomislav Cvitić z Chorvatska a třetí místo opět náleží Janu Šebestovi. V kategorii S9A se na dvě nejvyšší příčky dostali Slovinci. Nejlépe se vedlo Marjanu Jenkovi, na druhém místě skončil Žiga Pukšič. Bronz z tohoto závodu bral Toni Stanev z Bulharska.

V kategorii S7 se představilo celkem osm závodníků, z toho sedm z Česka a jeden ze Slovenska. A domácí se zde seřadili od prvního do 7. místa. Na nejvyšší příčce přitom stanula juniorka Viktorka Tržilová, za sebou pak nechala veškeré mužské osazenstvo v čele se stříbrným Janem Šebestou a bronzovým Petrem Pastuszkem.

V kategorii S8E/P konečně na nejvyšší stupínek vystoupal český reprezentant Zbyněk Krámek, druhý skončil Slovinec Mitja Žgajner a z třetího místa se radoval Polák Edward Wowry.

KOMPLETNÍ SEZNAM ÚČASTNÍKŮ:

Milíkov 2015 - výsledky SP_seznam ucastniku.pdf

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY - S4A

Milíkov 2015 - výsledky SP_kategorie S4A.pdf

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY - S6A

Milíkov 2015 - výsledky SP_kategorie S6A.pdf

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY - S9A

Milíkov 2015 - výsledky SP_kategorie S9A.pdf

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY - S7

Milíkov 2015 - výsledky SP_kategorie S7.pdf

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY - S8E/P

Milíkov 2015 - výsledky SP_kategorie S8EP.pdf