Češi na MS v požárním sportu v celkovém pořadí na stupních vítězů

Česká výprava získala konečné stříbro a bronz.

Češi na MS v požárním sportu v celkovém pořadí na stupních vítězů

Další účinkování Čechů na Mistrovství světa v požárním sportu 2015 v Petrohradu, na největším stadionu v Rusku, skončilo úspěšným zúčtováním v konečném pořadí.

V závěrečném požárním útoku si dívky hlídaly svou dosavadní pozici. Předvedly druhý nejlepší výkon dne, což v konečném součtu také znamenalo stříbrnou medaili.

Čeští muži se představili až v samotném závěru startovního pole. Díky značnému bodovému náskoku a výkonu v prvním kole tzv. na jistotu, mohli při vítězství v této disciplíně pomýšlet na celkové stříbro. Závěrečný útok se jim však nevyvedl a skončili bez medaile. Celkově se tak museli smířit s třetím místem.

Celkem tak Češi získali dvě zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.

„Pro ženský tým to byla prakticky premiéra, na loňském mistrovství světa ženy nestartovaly. A letos předvedly opravdu skvělý výsledek. V dospělé kategorii máme z čeho vybírat, tento tým vydrží dlouho a můžeme ho spíš jen doplňovat a rozšiřovat tým o talentované mladé závodnice, které přejdou mezi dospělé. To je skvělá pozice. Česká republika má požární sport na vysoké úrovni a proto jsme jeli do Ruska pro medaili. Celkové druhé místo žen a třetí místo mužů je velký úspěch. Ukázalo se, že ve světové konkurenci umíme obstát a že do špičky rozhodně patříme. Proto by bylo i skvělé, pokud bychom v budoucnu mohli světový šampionát dospělých uspořádat i u nás doma. Pořadatelství takové akce by pro nás byla velká čest a prestiž," okomentoval úspěchy české výpravy Jan Aulický, ředitel kanceláře SH ČMS.

Zdroj: www.firetv.cz