Biatlonisté se předvedli fanouškům na republikovém šampionátu

Závodilo se ve sprintech a ve stíhacích závodech na kolečkových lyžích.

Biatlonisté se předvedli fanouškům na republikovém šampionátu

Česká biatlonová špička se na mistrovství České republiky v letním biatlonu na kolečkových lyžích sjela do podhůří Orlických hor do Letohradu. Kromě seniorské kategorie, ve které se divákům představili i členové smíšené štafety, která získala zlato na mistrovství světa ve Finsku, se o mistrovské tituly v Letohradu "poprali" i junioři a dorostenci.

V sobotu 5. září byly na programu sprinty. Mezi ženami titul mistryně ČR získala čtvrtá žena celkového hodnocení SP Veronika Vítková, která v závodě samotném doběhla až na třetím místě. Před ní se totiž do cíle dostaly dvě slovenské reprezentantky Jana Gereková a Paulína Fialková, jejichž výsledky se ale do českého republikového šampionátu nezapočítávaly. Stříbro na MČR ve sprintu vybojovala Gabriela Soukalová a bronz brala Lucie Charvátová.

Mezi muži zvítězil Michal Šlesingr, který stejně jako druhý Ondřej Moravec, střílel rychle a bezchybně a o svém vítězství tak rozhodl na trati skvělým běžeckým výkonem. Třetí místo a bronzovou medaili ve sprintu získal Tomáš Vojík.

juniorské kategorie si tituly odvážejí Anna Tkadlecová a Jan Burian. Mati dorostenci se republikovými šampiony stali Petra Suchá (starší dorostenky), Veronika Macková (mladší dorostenky), Vítězslav Hornig (starší dorostenci) a Tomáš Mikyska (mladší dorostenci). 

V neděli 6. září se závodníci vydali na trať stíhacího závodu a kromě tratě se museli vypořádat i s náročnými povětrnostními podmínkami. Chlad, vítr a občasný déšť doprovázeli závodníky po celou dobu závodu.

Titul mistryně ČR ve stíhacím závodě vybojovala Gabriela Soukalová, která nestačila jen na Slovenku Janu Gerekovou, která se před českou závodnici dostala po závěrečné střelbě, kde Gabriela Soukalová třikrát chybovala. Stříbro má ze stíhačky Veronika Vítkovábronz Lucie Charvátová. Velká bitva, kterou rozhodla poslední střelba, byla k vidění v mužském závodě. Michal Šlesingr čtyřikrát minul a toho využil Ondřej Moravec, který tak mohl slavit titul mistra republiky ve stíhacím závodě. Stříbro vybojoval Tomáš Vojík a bronz Michal Krčmář. Na Michala Šlesingra zbyla po nevydařené střelbě nepopulární bramborová příčka.

Juniorkám ve stíhačce kralovala Simona Maříkovájuniorům Jan Burian, který se tak o uplynulém víkendu stal dvojnásobným mistrem republiky. Mezi dorostenci se radovali Tereza Vinklárková (starší dorostenky), Veronika Gallová (mladší dorostenky), Ondřej Hošek (starší dorostenci) a Josef Němeček (mladší dorostenci).

Na pět tisíc nadšených fanoušků sledovalo i sobotní doprovodný závod - noční exhibici v supersprintu. Závod za umělého osvětlení a začínající netradičně střelbou vyhráli Lea Johanidesová a Michal Šlesingr.

 

Foto: www.biatlon.cz

Foto_1445_altFoto_1446_alt