Mladí biatlonisté vezou z MS na kolečkových lyžích tři cenné kovy!

O medaile v Rumunsku bojovali čeští junioři.

Mladí biatlonisté vezou z MS na kolečkových lyžích tři cenné kovy!

V termínu 26. - 30. srpna 2015 hostilo rumunské horské středisko Cheile Gradistei v Rumunsku letní mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích.

Zatímco česká seniorská družstva dala přednost přípravě na nadcházející MČR v Letohradě (5. - 6. září) a neobhajovala tak mistrovské tituly z loňského roku z Tjumenu, juniorské výběry se vydaly na závody do Rumunska, které jim posloužili i k průzkumu relativně nového biatlonového střediska, které bude v lednu 2016 hostit mistrovství světa právě mladých biatlonistů.

Pod vedením trenérů Vlastimila Vávry a Tomáše Kašpara se na mistrovství světa vydalo celkem šest mladých biatlonistů - Ondřej Hošek, Ondřej Šantora, David Španihel, Jan Burian, Simona Maršíková a Markéta Davidová.

Hned na úvod šampionátu vybojovala česká smíšená štafeta juniorů (ve složení Maršíková, Davidová, Šantora a Hošek) stříbrné medaile, když nestačili pouze na vítěznou Ukrajinu. Skvěle se vedlo děvčatům na střelnici a chlapci pak díky výbornému běhu udrželi medailovou pozici, což bylo i cílem štafety samotné před startem.

Druhou medaili do české sbírky přidal v rychlostním závodě Jan Burian, který si tak vynahradil neúčast ve smíšené štafetě. Radoval se z bronzové medaile. „Honza si vynahradil neúčast v mixštafetě, kdy pošetřil síly a od počátku závodu dokázal zvolit velmi rychlé tempo (3. běžecký čas), ke kterému přidal takřka bezchybnou a poměrně rychlou střelbu (1,0). Po střelbě vstoje si dlouho držel 2. místo, v závěru mu však ubývaly síly, přesto dokázal získat medailové umístění a dobrou výchozí pozici na stíhačku“.

Ondřej Šantora byl v cíli na 14. místě, David Španihel na 20. a Ondřej Hošek na 26. místě. V závodě dívek byla Markéta Davidová (věkem ještě dorostenka) 14. a Simona Maříková 19.

Druhou bronzovou, a celkově třetí, medaili pro české barvy pak ve stíhacím závodě vybojoval Ondřej Šantora. David Španihel obsadil 20. místo, Ondřej Hošek 23. a Jan Burian 26. místo. Markéta Davidová v závodě dívek obsadila 16. místo.

Čeští junioři tak se ctí zakončili pro české barvy úspěšný šampionát.

 

foto: www.biatlon.cz

---