Mistrovství ČR v pilotování padáku vyhrál Mark Rahbani

Republikový šampionát byl součástí prestižního závodu Pink Canopy Piloting Open 2015.

Mistrovství ČR v pilotování padáku vyhrál Mark Rahbani

Ve dnech 13. – 16. srpna 2015 se na letišti Klatovy konaly už tradiční závody v pilotování padáku (tzv. swoop) Pink Canopy Piloting Open 2015. Sešla se zde opět téměř celá světová špička tohoto adrenalinového sportu.

Na letišti Klatovy – Chaloupky, které nabízí jednu z nejmodernějších dropzone v Evropě, se představili tradiční účastníci těchto klání. Ti se utkali v disciplínách Speed (rychlost), Distance (vzdálenost) a Zone Accuracy (přesnost). Mezi účastníky byl i několikanásobný mistr světa Američan Curt Bartholomew. Ten beze zbytku dostál své roli favorita a po zásluze v letošním klatovském swoopu Pink Canopy Piloting Open 2015 zvítězil.

Na druhém místě skončila Rumunka Cornelia Mihai před bronzovým Američanem Patrickem Kayem. Oba závodníci však reprezentují Spojené arabské emiráty.

Součástí Pink Canopy Piloting Open 2015 byly i národní šampionáty České republiky, Německa, Polska, Maďarska a Nizozemska. V celkovém pořadí byl z českých reprezentantů nejlepší Mark Rahbani na 20. místě, Zbyněk Živný na 21. místě a Petr Měšťák na 27. místě. V tomto pořadí také čeští parašutisté obsadili první tři místa v rámci mistrovství ČR, kterého se účastnilo sedm pilotů.

Další informace o akci na: http://www.pink.at/cpcomp.htm

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY PINK CANOPY PILOTING OPEN 2015

https://dl.dropboxusercontent.com/s/it6mjprxx4fkbxn/all1.htm?dl=0.htm

 

VÝSLEDKY MČR V PILOTOVÁNÍ PADÁKU 2015

https://dl.dropboxusercontent.com/s/zk1l8jpdrar2gjg/spe2.htm?dl=0.htm

 

Zdroj a foto: www.airzone.tv