Benešovská hasičská liga pokračovala v Načeradci a Louňovicích

Páté a šesté kolo ligy v požárním útoku.

Benešovská hasičská liga pokračovala v Načeradci a Louňovicích

Načeradec hostil v sobotu 8. srpna páté kolo Benešovské hasičské ligy v požárním útoku a soutěž se tak dostala do své poloviny. Soutěžící neodradila ani předpověď vysokých teplot a v Načeradci se představilo 24 mužských a 13 ženských týmů.

Mužskou základní část ovládl tým z Jankova s časem 17,75 s. Druzí byli muži z Louňovic a třetí příčku obsadili muže ze Zdislavic. Mezi ženami v základní části dominovaly hasičky z Louňovic B, které předvedly čas 17,61 s. Druhé skončily hasičky z Všechlap a třetí byly ženy z Martinic. Tyto týmy se pak ještě jednou představily v rozstřelu.

Rozstřel se mezi muži nejvíce vydařil týmu z Louňovic, který si zapsal čas 15,55 s. V ženském rozstřelu se pak dokonce přepisovaly i tabulky rekordů. Ženy z Louňovic B svůj útok totiž dokončily v rekordním čase 16,31 s.

Nově byla v Načeradci k vidění i soutěž o "nejrychlejší zadek", tedy soutěž, kde závodily pouze posty savice a koš. V této doprovodné soutěži si opět nejlépe vedly ženy z Louňovic B, které měly "nabráno" v čase 8,62 s. Mužům v této disciplíně dominovali hasiči ze Zdislavic s časem 7,91 s.

V neděli 9. srpna se soutěžící přesunuli do nedalekých Louňovic pod Blaníkem, kde se uskutečnilo šesté kolo Benešovské hasičské ligy. I v neděli panovaly vysoké teploty a dobrovolné hasiče z Benešovska tak čekal další velmi náročný závod. Do Louňovic přijelo závodit 26 mužských a 17 ženských týmů.

Základní část zvládli nejlépe muži ze Zdislavic s časem 17,10 s před Chářovicemi A a Chářovicemi B. První místo mezi ženami vybojovaly hasičky z Jankova s časem 17,64 s. Druhé byly hasičky z Petrovic a třetí hasičky ze Zdislavic.

V následném rozstřelu pak byli nejrychlejší muži ze Zdislavic a ženy z Petrovic.

Benešovská hasičská liga pokračuje devátým kolem v sobotu 22. srpna, které budou hostit Zdislavice.

 

Foto: http://benehasliga.rajce.idnes.cz/

---
---
---
---