Mistrovství ČR v orientačním potápění a Memoriál Josefa Kurhajce

Třetí kolo republikového závodu se konalo ve dnech 1. až 2. srpna v Liberci.

V prvních srpnových dnech se na liberecké přehradě konalo 3. kolo Mistrovství České republiky v orientačním potápění 2015. Tentokrát byly na programu disciplíny Tyče a Paralel. Závodů, které se konaly od 1. do 2. srpna, se kromě českých závodníků zúčastnilo i reprezentační družstvo Slovenska. Součástí akce byl i 2. ročník ročník Memoriálu Josefa Kurhajce.

V disciplíně Tyče v kategorii mužů zvítězil Ondřej Kašpar před Ondřejem Černým z Aquaklubu Liberec a Janem Skružným z Modré Hvězdy Praha. Mezi ženami obsadila první místo Zuzana Dvořáková Aquaklubu Liberec, na druhém místě skončila Eliška Šimůnková z Modré Hvězdy Praha a třetí místo obsadila její týmová kolegyně Naďa Tylová.

Kategorii juniorů ovládl Lukáš Silný z Aquaklubu Liberec před Jakubem Valníčkem z MH Praha a Otou Novotným z KSP Pardubice. V juniorkách zvítězila Eliška Šimůnková z MH Praha před Lucií Žížalovou z téhož klubu.

Druhá disciplína Paralel se plavala dvoukolově a zvítězil ten, kdo dosáhl nejlepšího součtu časů z obou kol. První místo v mužích obsadil junior Lukáš Silný před Ondřejem Černým a Luborem Silným (všichni Aquaklub Liberec), v kategorii žen ženách zvítězila opět Zuzana Dvořáková. Na druhém a třetím místě se seřadily Eliška Šimůnková a Lucie Žížalová, které tak zároveň obsadily první a druhé místo v kategorii juniorek.

Součástí přípravy na blížící se Mistrovství světa v orientačním potápění, které se uskuteční od 15. do 24. srpna v Liberci, byl i orientační závod v MONKu Memoriál Josefa Kurhajce. Závod vyhrál v mužské kategorii Jan Skružný z Modré Hvězdy Praha před Ondřejem Černým a Jiřím Petržilkou z Aquaklubu Liberec. V ženách obsadily společně první místo juniorky Eliška Šimůnková a Lucie Žížalová, třetí byla Naďa Tylová (všechny Modré Hvězdy).

Zdroj: Svaz českých potápěčů / ilustrační foto