alžběta PEČÍNKOVÁ JE VICEMISTRYNÍ SVĚTA V CYKLOTRIALU

Stříbro vybojovala na Světových hrách mládeže v cyklotrialu.

alžběta PEČÍNKOVÁ JE VICEMISTRYNÍ SVĚTA V CYKLOTRIALU

Alžběta Pečínková z ÚAMK Trial Hamry nad Sázavou vybojovala v neděli 2. srpna na Světových hrách mládeže v cyklotrialu v belgickém Aywaille stříbrnou medaili v kategorii Girls. Na mistrovství světa do 15 let dosáhla třináctiletá biketrialistka zatím nejcennějšího výsledku ve své sportovní kariéře. Nepřebil ho ani letošní titul mistryně Evropy v biketrialu z třídy Femine nad 9 let v Březové.

Lepší než česká dámská jednička byla v Belgii o rok starší Španělka Carla Cabelle, na rozdíl od Bětky cyklotrialová specialistka, který utržila za tři kola soutěže pouze jediný trestný bod. Pečínková jich posbírala 25. V napínavé finálové jízdě stříbrnou pozici uhájila a vylepšila šesté místo z World Youth Games 2014 z Polska.

Celkem 150 sportovců z 18 zemí startovalo v Aywaille. Bětka se do finále soutěže pustila v rychlém tempu – hodina a půl na tři kola po pěti sekcích ani jinou volbu nepřipouštěla. Na některých místech si naplánovala šlápnutí na jistotu, občas se však vloudila i nepředpokládaná chybička. Talentovaná závodnice, která běžně na domácích tratích nuluje, ale viděla osobní problém jinde: „Sekce byly postavené normálně, srovnatelně s Open Trialem u nás. Jenže bylo obrovské horko a především málo času. To mě asi trochu znervózňovalo,“ vysvětlila svá zaváhání Alžběta Pečínková.

V porovnání s květnovým ME v biketrialu v ČR stál výsledek z Aywaille mladou závodnici výrazně více sil: „Umělé cyklotrialové překážky jsou náročnější než ty přírodní biketrialové a mě baví víc závodit na těch umělých.“ 

Velký výsledek nadstandardní oslava nedoprovodila. „To nebývá zvykem. Dostala jsem medaili a pohár. Obojí mám už vystavené ve svém pokojíku. Vděčná jsem celé rodině i klubu v Hamrech, ale při závodech mi nejlépe vždycky poradí taťka,“ uzavřela Alžběta Pečínková, nejvýraznější česká naděje akrobatického sportu na kole bez sedátka.

 

Text: ÚAMK Foto: Alexandra Šillerová a Marcela Pečínková

--