Historicky první MČR v parašutismu hostily Hořovice

Na letišti v Hořovicích-Tlustici patřilo nebe amatérům i profesionálům.

Historicky první MČR v parašutismu hostily Hořovice

Letiště v Hořovicích-Tlustici se stalo místem, kde se od 23. do 27. července konalo historicky první otevřené Mistrovství České republiky v parašutismu v klasických disciplínách. Šampionát zde uspořádal Aeroklub Hořovice.

Jelikož se jednalo o otevřené mistrovství, mohli se ho zúčastnit profesionálové, amatéři i účastníci ze zahraničí. Seskoky, které jsou tradičně velmi lákavé pro diváky, se konaly od ranních až do večerních hodin. V individuální akrobacii se představilo dvanáct závodníků, v přesnosti přistání čítala startovní listina 41 jmen. Nejdůležitější v parašutistickém sportu je ale samozřejmě počasí.

„Seskoky ovlivňuje déšť, výška oblačnosti a rychlost větru. Protože v letních měsících bývá ale počasí příznivější, pořádáme tuto akci právě koncem července. Snad nám tedy bude počasí příznivě nakloněno," věřil před začátkem šampionátu Luděk Dopirák z Aeroklubu Hořovice.

Velký nárazový vítr a bouřka však bohužel způsobily, že vrchol republikového mistrovství, který měl připadnout na sobotu 25. července, byl nakonec úplně zrušen. I tak však má tento šampionát své vítěze. Mezi nejlepšími byli tradičně reprezentanti Dukly Prostějov, v soutěži družstev dokonce obsadili první tři místa.

V přesnosti přistání v kategorii jednotlivců celkově i mezi muži zvítězil Hynek Tábor (3 cm), kategorii žen vyhrála Daniela Macichová (14 cm). Mezi juniory se nejlépe dařilo Ondřeji Žákovi (13 cm), v soutěži družstev zvítězil tým Dukla II ve složení Jindřich Vedmoch, Jiří Gečnuk, Hynek Tábor, Miloslav Kříž (17 cm).

V individuální akrobacii mezi jednotlivci celkově zvítězil Libor Jiroušek (11.89 sec), který ovládl i kategorii mužů. V soutěži juniorů nenašel přemožitele Petr Chládek jr. (21.32 sec)

KOMPLET VÝSLEDKY – INDIVIDUÁLNÍ AKROBACIE

http://www.funjump.cz/zavody/report_vysledky.php

 

KOMPLET VÝSLEDKY – PŘESNOST PŘISTÁNÍ

http://www.funjump.cz/zavody/report_vysledky.php