SALÁTOVÁ MÍSA Z HASIČSKÉ OLYMPIÁDY PUTUJE DO ČESKA

Mezinárodní soutěž mladých hasičů v disciplínách CTIF byla povedenou tečkou za další tzv. Hasičskou olympiádou mládeže.

SALÁTOVÁ MÍSA Z HASIČSKÉ OLYMPIÁDY PUTUJE DO ČESKA

V polském Opolí se v termínu 19. – 26. července uskutečnil již 20. ročník Hasičské olympiády mládeže v tradičních disciplínách CTIF, které se zúčastnilo celkem 45 družstev z 22 zemí světa a například nechyběli ani mladí hasiči a hasičky z Japonska. Nejúspěšnější výpravou byla výprava domácího Polska, ale ani čeští reprezentanti se v široké konkurenci neztratili a připsali si mimořádný úspěch.

Dívky ze Sboru dobrovolných hasičů Písková Lhota z okresu Nymburk zvítězili ve své kategorii a získali tak na další dva roky významnou trofej pro Českou republiku – malou salátovou místu určenou pro dívčí kategorii.

Sympatický tým s věkovým průměrem 13 let předvedl jednoznačně nejlepší požární útok CTIF a druhou nejrychlejší štafetu CTIF, což jim vyneslo celkové prvenství. Věčně rozesmátá děvčata si „olympijský závod“ užívala v každém okamžiku a dokonce i na stupních vítězů dokázala roztančit početné publikum. Se svými kolegy ze Sboru dobrovolných hasičů Poniklá, kteří v chlapecké kategorii skončili na 9. místě, dokázali nejen pobavit všechny přítomné, ale zejména v sobě našli obrovskou dávku mezinárodní soudržnosti a kamarádství.

V celkovém součtu dívčích a chlapeckých družstev skončila děvčata z Pískové Lhoty na 8. místě a chlapci z Poniklé na 10. místě.

Za dva roky se mladí hasiči z celého světa sejdou, aby prokázali své sportovní umění v disciplínách CTIF, v rakouském Villachu.

Děvčata z Pískové Lhoty vítězstvím v Opolí získala právo obhajoby titulu ve Villachu a jelikož druhý český zástupce tentokrát nedosáhl na medailové umístění, další tým České republiky pro olympiádu v roce 2017 vzejde tradičně z národní kvalifikace vyhlášené Českým národním výborem CTIF. 

 

Foto: SH ČMS

Foto_1339_altFoto_1340_altFoto_1341_alt
Foto_1342_altFoto_1343_alt