4. kolo benešovské hasičské ligy přivítaly Malovice

Soutěž v požárním útoku se blíží do své poloviny.

4. kolo benešovské hasičské ligy přivítaly Malovice

Již čtvrté kolo, z plánovaných 10, má za sebou letošní ročník Benešovské hasičské ligy, soutěže dobrovolných hasičů z okolí středočeského Benešova v požárním útoku. Soutěžní týmy se tentoktáte utkaly v Malovicích, které zároveň slavily 80. výročí založení místního sboru dobrovolných hasičů.

Do vesničky nedaleko Miličína se v sobotu 25. července sjela jak v kategorii můžů, tak v kategorii žen silná konkurence. Mezi muži se představilo celkem 31 týmů, mezi ženami závodilo týmů 17.

Ani v Malovicích se samozřejmě neměnila pravidla "BNL", a tak na každý tým čekal jeden "kvalifikační" pokus požárního útoku, do kterého museli jeho členové dát všechny své síly. Tři nejrychlejší týmy pak postoupily do tzv. rozstřelu, kam je doprovodil i tým s nejrychlejším proudařem, respektive proudařkou. Z této čtveřice pak vzešel v každé kategorii absolutní vítěz.

Mužskou kategorii ovládl tým z Jankova se skvělým čase 14,73 s, který ovládl i základní část závodu. Do rozstřelu ho doprovodily i týmy Zdislavic (celkově 2. místo, do rozstřelu tým postoupil jako 4. s nejrychlejším proudařem), Chářovic B (celkově 3. místo, po základní části 2.) a Dalova (celkově 4. místo, po základní části 3.)

Ženskou kategorii pak ovládlo družstvo Louňovice B s časem 17,46 s, které stejně jako Jankov mezi muži ovládlo i základní část. Druhé místo braly ženy z Všechlap (po základní části 2.), třetí příčku vybojovaly ženy z Martinic (po základní části 3.). Čtvrté místo v Malovicích vybojovaly ženy z Petrovic, které do rozstřelu postoupily s nejrychlejší proudařkou.

V sobotu 8. srpna uzavře první polovinu soutěží Benešovské hasičské ligy klání v Načeradci.