Václav KOLÁŘ OBHÁJIL TITUL MISTRA SVĚTA v biketrialu

Na celkem dvaceti sekcích ve dvou kolech zapsal jen dvakrát čtyři trestné body a soupeře deklasoval rozdílem třídy.

Václav KOLÁŘ OBHÁJIL TITUL MISTRA SVĚTA v biketrialu

Skvělý úspěch dosáhl pro sebe, Českou republiku i ÚAMK klub Biketrial Blansko Václav Kolář. Třetí soutěžní den podal na světovém šampionátu ve španělské Ódeně parádní výkon - v nejprestižnější kategoriii Elite soupeře deklasoval rozdílem třídy a obhájil tak titul mistra světa. 

Rázem dal 24letý obhájce titulu zapomenout na to, že suverén předchozích dvou závodů Španěl Ábel Mustieles předčasně odjel na mistrovství Evropy v cyklotrialu do Itálie. Bronzovou medaili ve třídě Senior vybojoval s náskokem jediného bodu Karel Brambora z ÚAMK Biketrial Kutna Hora před nestárnoucím Pavlem Procházkou z ÚAMK Biketrial Přerov.

„Mám obrovskou radost, kdyby tu dnes Ábel zůstal, svedli bychom vyrovnaný souboj. Sekce byly podle všech prý ještě obtížnější než v sobotu. Mně to dneska prostě sedlo,“ zářil štěstím „Vasha“ Kolář. Ve středu se jely stejné úseky jako v sobotu, jen v opačném směru. V sobotu na nich obdržel Mustieles 13+5 trestných bodů, Kolář 21+13. 

Třetí soutěžní den se na medailových pozicích umístili v kategorii Senior 20 třetí Pavel Procházka, na stejné příčce bodoval také Martin Kakáč z ÚAMK BT Blansko v Elite 20, ale ani jednoho z nich tento dílčí výsledek na stupně nejlepších celkově neprotlačil. 

Další čtvrteční naděje
Ve čtvrtek světový šampionát BIU v Katalánsku finišuje.  Na medaile útočí ve třídě Poussin (6-9 let) Vojtěch Vepřek z průběžného čtvrtého místa, v kategorii Benjamin (10-12 let) jeho starší bratr Tomáš z čela, oba jezdí za ÚAMK BT Olomouc. Cenný kov zřejmě nemine ani Ivu Antlovou z BK Kyjov v nepočetné skupině Femine.

„Obhájit titul je vždy složitější než ho vybojovat poprvé. Sice dávám přednost volantu a motorům, ale Vaškovi upřímně gratuluji. Stejně jako loni pozlatil na nejvyšší úrovni sportovní aktivity klubů ÚAMK. Je moc fajn, jakým způsobem a výsledkem svůj primát potvrdil. Jeho přístup ke sportu je následováníhodný,“ blahopřeje na dálku do Ódenyprezident ÚAMK JUDr. Oldřich Vaníček.

 

Text: ÚAMK ČR, foto: BIU.com