Sportovci Sdružení na Evropských hrách v Baku

Na prvních Evropských hrách se vedlo i Čechům.

Premiérové Evropské hry, obdoba těch olympijských, se letos uskutečnily v azerbajdžánském Baku v termínu 12. – 28. června. Účastnilo se jich na 6 000 sportovců, kteří změřili své síly ve 20 sportech, mezi kterými nechyběly ani ty, které provozují členské svazy Sdružení sportovních svazů ČR.

Na bikrosařské trati se představila členka ÚAMK Bikrosklubu Jeseník Romana Labounková, která ve finále obsadila osmou příčku. Jakub Švub z Bikrosklubu Řepy nepostoupil do semifinále. Oba dva jsou členy ÚAMK. Jako ukázkový sport se v Baku představilo ploutvové plavání.

Závodů ploutvařů se zúčastnili Vojtěch Jarolím a Martin Mazáč ze Svazu Českých potápěčů. Společně se představili v disciplíně 50 m na nádech, kde obsadili 4. (Mazáč) a 6. místo (Jarolím). V disciplíně 100 m PP pak Martin Mazáč obsadil 8. příčku.