Raftaři přivezli z ME 20 medailí!

Velký úspěch českých raftařů na květnovém mistrovství Evropy v Bosně.

Raftaři přivezli z ME 20 medailí!

Ve dnech 19. až 24. května se ve druhém největším bosenském městě Banja Luka na řece Vrbas uskutečnilo Mistrovství Evropy v raftingu, kde zářili především čeští reprezentanti.

Svaz vodáků České republiky vyslal do bojů celkem osm posádek, které z Bosny a Hercegoviny přivezly neuvěřitelných 20 cenných kovů. Přitom hned celá polovina z nich byla z toho nejcennějšího zlatého kovu. K tomu přidali i osm stříbrných medailí a dvě bronzové.

Dvojnásobné zastoupení měli čeští raftaři v kategoriích mužů, juniorů a veteránů a po jedné posádce pak v kategorii žen a mužů do 19 let. Na závodníky čekalo celkem pět disciplín – sprint, paralelní sprint, slalom, sjezd a pátou disciplínou byla kombinace výsledků všech absolvovaných závodů.

První a druhé místo získaly v absolutním pořadí posádky mužů (HANACE rafters – mistři Evropy a RK Troja – vicemistři Evropy) a také českých veteránů (TR Vet – mistři Evropy a WWS Vet – vicemistři Evropy), kteří dokonce v jednotlivých disciplínách mistrovství Evropy nepustili na první dva stupně vítězů žádnou jinou posádku.

Další cenné kovy pak české posádky vybojovaly v jednotlivých disciplínách, které absolvovaly. Tak velký počet medailí z vrcholné akce opět dokazuje, že český vodácký sport patří ke světové špičce.