Benešovská hasičská liga je v plném proudu

Druhé a třetí kolo hostily Daměnice a Chářovice.

Benešovská hasičská liga je v plném proudu

První prázdninový víkend, tedy 4. a 5. července měli dobrovolní hasiči z Benešovska opravdu napilno. Uskutečnila se totiž hned dvě kola druhého ročníku Benešovské hasičské ligy v požárním útoku.

První kolo Benešovské hasičské ligy hostil v červnu Křivsoudov. Pořadatelem druhého kola byly Daměnice, kam se sjelo 26 mužských a 15 ženských družstev. A stejně jako prvního kola se i druhého kola zúčastnili "hosté" např. z Táborské ligy.

Základní část mužské soutěže ovládli domácí borci z Daměnic se skvělým časem 14,62 s. Druzí byli muži z týmu Chářovic B a třetí příčku obsadili závodníci Zdislavic A. Do druhé části závodu - rozstřelu - postoupili i muži ze Sloupu, kteří se v Daměnicích pyšnili nejrychlejším proudařem. I v rozstřelu byli nejlepší domácí muži z Daměnic, tentokráte s časem 15,95 s.

Ženskou základní část ovládly opět domácí hasičky z Daměnic s časem 18,66 s. Druhé místo braly hasičky z Louňovic a třetí byly ženy z Dalova A. Do rozstřelu pak postoupily i ženy z Načeradce. Domácí Daměnice pak i v rozstřelu žen slavily vítězství a získaly tak doma velmi cenný double.

Třetí kolo Benešovské hasičské ligy hostily Chářovice, které se pochlubily i pohárem pro úřadující mistry České republiky v požárním útoku, který chářovičtí hasiči vybojovali na MČR v požárním sportu v Trutnově. Do Chářovic v neděli 5. července dorazilo 22 mužských a 16 ženských družstev.

Základní část ženského závodu ovládly hasičky Louňovic B, které si připsaly čas 16,63 s. Druhé byly ženy z Petrovic a třetí ženy z Načeradce. Do rozstřelu tuto trojici doprovodily i ženy s nejrychlejší proudařkou, které reprezentovaly Sloup. Z vítězství se v rozstřelu s časem 16,94 s radovaly ženy z týmu Louňovice B.

Hasiči Zdislavic A vyhráli základní část mužského závodu s časem 16,38 s. Druhé místo a postup do rozstřelu získali domácí muži Chářovice A a třetí byli opět domácí Chářovice B. Tuto trojici v rozstřelu, který ovládli muži domácího sboru dobrovolných hasičů Chářovice A, je doplnili muži z Daměnic.

V parném letním počasí zpříjemňoval závodníkům den v Daměnicích i Chářovicích bazén, ve kterém se mohli schladit. Další závody dobrovolné hasiče z Benešovského okresu čekají v sobotu 25. července v Malovicích a 8. srpna v Načeradci.

 

Foto: http://lenkahalali.rajce.idnes.cz/

---
---
---
---
---
---