Třetí díl Českého poháru v DPP vyvrcholil na jezeře Mělice

Dálkové plavání s ploutvemi uzavřelo svůj seriál.

Třetí díl Českého poháru v DPP vyvrcholil na jezeře Mělice

V sobotu 27. června se konalo třetí a zároveň poslední kolo Českého poháru distančního plavání s ploutvemi 2015. Plavci se sjeli na krásné přírodní koupaliště písníku Mělice, kde pro ně závody uspořádal Klub potápěčů Pardubice.

Účastníci závodu se představili v šesti kategoriích. Čtyři okruhy v celkové délce čtyř kilometrů absolvovali plavci a plavkyně v kategoriích A (ročníky 1997-1990) a B (ročníky 1998-1999), dva okruhy v délce dvou kilometrů byly připraveny pro kategorii C (ročníky 2001-2000). Jeden kilometrů okruh zdolávala kategorie D (ročníky 2002-2003) a veteráni (1990 a starší). Na zkrácený pětisetmetrový okruh se pak vydala kategorie E (ročníky 2004 a mladší).

Mezi nejmladšími účastníky zazářila dvojice Daniel Cimburek (KP Pardubice) a Klára Mazalová (KP Česká Lípa), mezi veterány se dařilo Zbyňku Svozilovi (KSP Olomouc) a Věře Schmidbauerové (Aqua klub Liberec). V kategorii A zvítězil mezi muži Josef Cimburek (KP Pardubice), mezi ženami kralovala Markéta Svozilová (KSP Olomouc), v kategorii B se vítěznou dvojicí stali Jan Borovička (KSP Olomouc) a Barbora Bayerová (KPM Pulec Praha). V kategorii C se z vítězství opět radoval klub KSP Olomouc díky Martinu Děckému, mezi ženami se nejvíce dařilo Veronice Lavrinčíkové (Skorpen Přerov). V kategorii D zvítězil Matěj Novák (Čochtanklub Žďár nad Sázavou) a Alžběta Hnáthová (KSP Olomouc).

VÝSLEDKY 3. KOLA DPP - MĚLICE:

DPP Mělice_3.kolo_27

 

KOMPLETNÍ VYHODNOCENÍ SERIÁLU DPP 2015:

DPP-2015-vyhodnoceni_serialu.pdf