Kvůli druhému dílu Českého poháru DPP se plavci tentokrát sjeli do Račic

Druhé kolo DPP se konalo v sobotu 20. června ve Sportcentru Račice.

V sobotu 20. června se přesně po týdnu konalo druhé kolo seriálu Český pohár distančního plavání s ploutvemi, tentokrát na veslařském kanále v Račicích. Akci uspořádal Svaz potápěčů České republiky a Klub potápěčů KRAKEN Litoměřice. Do závodu se zapojilo 91 účastníků z devíti oddílů.

„Při závodech panovala obvyklá přátelská atmosféra, závody proběhly v naprostém pořádku. Nepředvídatelné však bylo počasí. Slunce se střídalo s přeháňkami a poryvy větru. Ale závodníci se i s takovými podmínkami dobře srovnali, voda totiž měla příjemných 20 °C,“ popsal podmínky závodu trenér a jeden z organizátorů Vítězslav Šíf.

Devět desítek plavců, které do Račic doprovodila další šedesátka rodinných příslušníků a klubových trenérů byla rozdělena do šesti věkových kategorií, z nichž každá absolvovala příslušnou vzdálenost. Mladší žáci a žákyně se vydali na trať dlouhou 500 metrů, pro starší žactvo byla připravena orientace na kilometrové trati, dorostenci absolvovali trať dlouhou 2 000 metrů a junioři spolu se seniory museli uplavat 4 000 metrů. Součástí závodu byla i kategorie veteránů, kteří se vydali na kilometrovou trať.

V juniorských kategoriích zvítězili Barbora Mokričková a Jan Borovička, v seniorské kategorii zvítězili Markéta Svozilová a Josef Cimburek, v mladších žácích se nejvíce dařilo Kláře Mazalové a Tomáši Pilnému, ve starších žácích dominovala Alžběta Hnáthová a Matyáš Kubíček. Nejlepší dorosteneckou dvojicí byla Eliška Trollerová a Martin Děcký, v kategorii veteránů zvítězila Věra Schmidbauerová a Zbyněk Svozil.

„Velmi nás potěšila a zároveň překvapila kuráž nejmladších závodníků, kteří se v mnoha případech zúčastnili podobných závodů poprvé a i přes odmlouvání se vrhli do větrem rozbouřených vod račického kanálu,“ pochvaloval si Vítězslav Šíf.