Mezinárodní mistrovství ČR v mondioringu 2015

Bystrovany u Olomouce hostily Mezinárodní mistrovství České republiky v mondioringu.

Mezinárodní mistrovství ČR v mondioringu 2015

Celkem 19 psovodů ze tří zemí se se svými psy sjelo do Bystrovan v termínu 20. - 21. června 2015. Na cvičišti místního kynologického kubu se uskutečnilo Mezinárodní mistrovství České republiky v mondioringu všech plemen.

Mondioring je poměrně mladá disciplína sportovní kynologie, která vznikla na počátku 80. let 20. století. Skládá se ze tří částí - poslušnost, skoky a obrana. Zvláštností je, že při obraně figuranti nemají jen rukáv, ale tzv. ringový oblek, tudíž pes může kousat téměř na celé tělo. Při hodnocení je důraz kladen na dokonalou ovladatelnost psa, vyrovnanost psa a na souhru psa s psovodem.

Letos se uskutečnil třetí ročník mistrovství, jehož rozhodčím byl Belgičan Valler Linclau. Připraven byl ring ve stylu "hospodářství - statek", který se již několikrát osvědčil při dřívějších závodech v Bystrovanech a který belgický rozhodčí náležitě využil během jednotlivých disciplín mondioringu.

Závodilo se ve 3 kategoriích, přičemž o titul mistra České republiky se rozhodovalo v nedělním závodě kategorie 3. V té zvítězil rakouský psovod Stefan Bittner a na druhém místě se umístil jeho krajan Stefan Preradovic. Třetí místo získaly Věra Hlaváčková s fenkou Bowle Bennet Štíhlouš, které se z českých závodníků umístily nejlépe a vybojovaly tak titul mistra České republiky v mondioringu všech plemen pro rok 2015.

Potvrzením kvalitních závodů v Bystrovanech je i fakt, že mistrovství ČR v mondioringu se v příštím roce opět uskuteční na tom samém místě.

 

foto: Facebook Working-Dog Czech Republic, text: s využitím http://www.mondioringklub.cz/

Foto_1270_altFoto_1271_altFoto_1272_alt
Foto_1273_altFoto_1274_alt