Benešovská hasičská liga odstartovala

V Křivsoudově byl zahájen další ročník ligy v požárním útoku.

Benešovská hasičská liga odstartovala

Městys Křivsoudov na Benešovsku se stal dějištěm 1. kola Benešovské hasičské ligy, druhého ročníku závodů v požárním útoku, kterého se stejně jako v loňském roce účastní týmy dobrovolných hasičů z okresu Benešov.

Závodu v Křivsoudově se zúčastnilo celkem 36 týmů. Z toho 24 mužských a 12 ženských. Nejednalo se však pouze o družstva, která místně spadají právě do benešovské oblasti. Zazávodit si a podpořit své kolegy přijely i týmy např. z Táborské ligy.

Závod byl rozdělen na dvě části - základní část a rozstřel. V základní části se představila všechna přihlášená družstva. První tři nejrychlejší družstva v obou kategoriích pak postoupila do rozstřelu, kde je doplnily i týmy s nejrychlejším proudařem respektive proudařkou.

Základní část mezi muži vyhrál  B tým dobrovolných hasičů z Chářovic s časem 17,68 s. Druhé místo obsadil tým Dalovy A a ze třetí pozice do rozstřelu postoupilo družstvo z Tomic. Nejrychlejšího proudaře do Křivsoudova přivezl tým ze Sloupu a doplnil tak finálovou čtveřici v rozstřelu.

Mezi ženami ovládl základní část tým z Daměnic s časem 18,66. Druhé bylo A mužstvo z Louňovic a třetí příčku, a tedy i postup do rozstřelu, získalo družstvo z Nečeradce. Čtvrtým finalistou mezi ženami byl pak tým Martinic.

Mužský rozstřel vyhrál tým ze Sloupu s vynikajícím časem 15,51 s. Ženám v rozstřelu vévodilo družstvo z Nečeradce s časem 18,73 s.

I přes počáteční nepřízeň počasí se závody v Křivsoudově nadmíru vydařily a kromě zajímavých cen si vítězové, ale i ostatní závodníci, mohli odnést i dobrý pocit z toho, že stejně jako v loňském roce, podpořila Benešovská hasičská liga charitu.