Jitka Landová a Jaroslav Soukup mistry České republiky

Sezóna letního biatlonu je v plném proudu.

Jitka Landová a Jaroslav Soukup mistry České republiky

Jaroslav Soukup obhájil titul mistra republiky v biatlonu na horských kolech, které hostil v sobotu 13. června areál Mšeno – Břízky v Jablonci nad Nisou. Mezi ženami vybojovala prvenství Jitka Landová. Oba šampióni, stejně jako další medailisté ze sprintu, jsou členy SKP Kornspitz Jablonec. Na 9 km dlouhé trati mužů skončil druhý Michal Šlesingr, třetím nejlepším byl Ondřej Moravec. Mezi ženami, které absolvovaly 6 km dlouhý závod, obsadila druhou příčku Gabriela Soukalová, jako třetí se umístila Veronika Vítková.

„Z obhajoby titulu jsem překvapen a mám velkou radost,“ těšil se nejen ze závodu, ale i z vedra unavený Jaroslav Soukup. „Kopec hned po střelnici hodně bolel, ale naštěstí jsem se vždy na trati znovu rozjel,“ ulevil si čerstvý mistr republiky a přidal s úsměvem jeden rozdíl oproti zimním závodům. „Na kole se musí brzdit, to z lyží většinou neznáme.“

Jitka Landová byla ještě při nástřelu myšlenkami na Masarykově Univerzitě v Brně. „V týdnu jsem obhájila bakalářskou práci a čekají mě státnice. Přiznám se, že teď jsem asi trochu více studentkou než biatlonistkou.“ Z vítězství měla radost. „Vždyť loni jsem nestartovala, předloni upadla a ještě předtím píchla. Fyzicky to bylo hodně těžké, ale těším mě, jak jsem to zvládla,“ radovala se z premiérového titulu.

Mezi juniory vyhrál Jakub Procházka z KB Letohrad před novoměstským Janem Burianem a Michalem Hornigem z Jilemnice. V kategorii juniorek byla nejlepší Anna Tkadlecová z SK NMNM, druhá skončila letohradská Simona Maříková a třetí místo patří Markétě Davidové z domácího SKP Kornspitz. Mezi dorostenci B byl nejlepší Jakub Štvrtecký z KB Letohrad, titul do orlického podhůří dovezli také Tomáš Mikyska (dorostenci A) a Tereza Vinklárková (dorostenky B). V kategorii dorostenek A vybojovala zlato Hana Franzová ze Střelky Brno.

 

Foto, text (zkráceno): www.biatlon.cz