Mistrovství ČR ve vodáckém víceboji

Závody rychlostních pramic.

Mistrovství ČR ve vodáckém víceboji

O víkendu 13. a 14. června se v loděnici Starý Kolín uskutečnilo Mistrovství České republiky ve vodáckém víceboji. Závody pramic pořádal Klub vodáků Starý Kolín a Svaz vodáků České republiky.

Soutěžilo celkem 29 posádek (posádku tvoří 5 členů) z nichž 19 posádek bylo přihlášeno v dětských a mládežnických kategoriích. Vodácký víceboj na pramicích se skládá z pěti disciplín, přičemž ne všechny jsou přímo svázané s pramicemi.

Ve Starém Kolíně se soutěžilo ve slalomu (mezi brankami, dvoukolově, počítá se lepší čas), sprintu (na krátkou trať, dvoukolově, časy se sčítají), sjezdu (na řece o délce 1 - 1,5 hodiny, 8 - 15 km), v plavání (na 50 nebo 100 metrů volným způsobem dle kategorií a ve štafetě všech členů posádky) a ve střelbě ze vzduchovky (střílí 4 členové posádky na sklopné terče), která byla součástí sjezdu.

Letošní ročník mistrovství byl zcela v režii závodníků Vodáckého oddílu Rajhrad (V.O.R. Rajhrad). Ze Starého Kolína si odvezli celkem čtyři mistrovské tituly z pěti možných, a to v kategoriích žactvo (zvítězili s počtem 1 037 bodů), junioři 1 052 bodů), juniorky (1 100 bodů) a muži (968 bodů). Kategorii žen pak ovládla domácí posádka KV Starý Kolín 1 100 bodů).

 

Foto: KV Starý Kolín

---
---
-