Mistrovství České republiky ve střeleckém víceboji mládeže

17. ročník soutěže ve střelbě ze vzduchových zbraní.

Mistrovství České republiky ve střeleckém víceboji mládeže

O víkendu 6. a 7. června 2015 se v rekreačním středisku Srnčí u Moravské Třebové uskutečnil již 17. ročník Mistrovství České republiky ve střeleckém víceboji mládeže ze vzduchových zbraní, které pořádal Svaz branně-technických sportů České republiky.

Střelba probíhala ze dvou typů zbraní - vzduchové pistole a vzduchové pušky - v disciplínách mířená a akční střelba (pro oba typy zbraní) a štafeta (pouze pro pušku). Vzdálenost terčů od střeleckých pozic byla 10 metrů a závodníci (dle věkových kategorií a disciplín) stříleli z pozice vleže, vkleče a vestoje. Závodů se zúčastnili mladí střelci ve 4 věkových kategoriích - do 12 let (kategorie A), 13 - 16 let (kategorie B), 17 - 21 let (kategorie C) a 22 - 26 let (kategorie D).

V Srnčí závodilo celkem 25 tříčlenných družstev a k vidění tak bylo více než 70 závodníků.

Střelba ze vzduchové pistole

V kategorii A ovládlo střelbu ze vzduchové pistole družstvo Vojkovice 1 před Moravskou Třebovou 3 a Kunovicemi 1. Mezi jednotlivci byl nejlepším střelcem Samuel Štancl, druhý byl Martin Polášek a třetí skončila Adéla Kostíková.

Kategorii B vyhrálo družstvo Kunovice 2 před Moravskou Třebovou 7 a Kunovicemi 4. Závod jednotlivců patřil Haně Kvasnicové, druhá skončila Zita Zouharová a třetí příčka patřila Ondřejovi Vágnerovi.

Kategorii C vyhrálo družstvo Chlumec nad Cidlinou 2 opět před Moravskou Třebovou 9 a třetí skončilo družstvo Kunovic 3. V závodě jednotlivců byl nejlepší František Přidal, druhá byla Václava Kohoutová a třetí příčku obsadil Adam Jelínek.

V kategorii nejstarších závodníků zvítězilo družstvo Chlumec nad Cidlinou 3 před Moravskou Třebovou 11 a Vojkovicemi 2. Jednotlivcům kraloval Jiří Modřický před Terezou Brzkovou a Janem Mikolášem.

Střelba ze vzduchové pušky

V pušce mezi nejmladšími závodníky do 12 let byl nejlepší Karel Hodek, druhý Petr Pelikán a třetí místo si odvezl David Tomešek. Zvítězilo družstvo Kunovice 1 před Chlumcem nad Cidlinou 1 a Křenovem 1.

Kategorii B ovládlo družstvo Moravská Třebová 6 před Kunovicemi 4 a Kunovicemi 2. Michaela Štefániková pak byla nejlepší mezi jednotlivci, druhá byla Kristýna Škrabalová a třetí Hana Kvasnicová.

V kategorii C nejlépe střílelo družstvo Moravské Třebové 9, druhé bylo družstvo Kunovic 3 a třetí družstvo Chlumec nad Cidlinou 2. Z jednotlivců střílel nejlépe František Přidal, druhý byl Petr Daňhel a třetí místo obsadila Kristýna Víšková.

Kategorii D ovládlo družstvo Chlumce nad Cidlinou 3 před Křenovem 5 a Moravskou Třebovou 11. Jednotlivcům kraloval Stanislav Gruncl před Terezou Brzkovou a Filipem Novotným.

Ceny závodníkům byly na konci dvoudenního klání předány za účasti JUDr. Miloše Izáka, starosty Moravské Třebové. V závěru soutěžního víkendu pak byli oceněni i nejmladší účastníci mistrovství.

 

Foto: SBTS ČR

---
---
---
---