ECCE HOMO POSEDMÉ OVLÁDL FAGGIOLI

Jubilejní ročník závodů automobilů do vrchu.

Absolutním vítězem 110. ročníku závodů automobilů do vrchu Ecce Homo a 35. ročníku ME na stejné trati je Ital Simone Faggioli v monopostu Norma M20 FC, který vyhrál ve Šternberku již posedmé v řadě. V akci pořádané místním ÚAMK Automotoklubem pod patronátem Ústředního automotoklubu skončil druhý s odstupem 11 sekund Čech Miloš Beneš za volantem Oselly FA30 před dalším Italem Faustem Bormolinim v Reynardu K02.

Skvělou čtvrtou příčku vybojoval český závodník David Komárek s Normou M20 FC a páté místo obsadil favorit a několikanásobný mistr Francie Sebastien Petit ve formulovém speciálu Lola B06/51. Jeho tým celou noc před závodem ladil motor, kterého výkon však zůstal za očekáváním nováčka na Ecce Homo.

Do dvou soutěžních jízd odstartovalo 150 vozů, z toho 40 historiků. Skupině N cestovních vozů dominoval Jiří Los s Mitsubishi Lancer Evo IX, skupině A pak Jaromír Malý v Mitsubishi Lancer Evo VIII.

Připomínka Otakara Krámského

V esíčku nad Lipinským obloukem uctil Fanklub Otakara Krámského památku trojnásobného mistra Evropy, jenž se zabil při tréninku 25. dubna letošního roku v rakouském Rechbergu ve věku 55 let.