Ještědský pohár

Patnáctý ročník střelecké soutěže.

Ještědský pohár

Klub vojáků v záloze Liberec uspořádal v sobotu 6. 6. 2015 na střelnici v Hodkovicích nad Mohelkou XV. ročník Ještědského poháruotevřené střelecké soutěže družstev a jednotlivců Jizerské oblasti ve střelbě z šesti druhů ručních zbraní – vlastní velkorážové pistole nebo revolveru, pistole Tokarev ráže 7,62 mm, malorážové pušky 5,6 mm, samopalu vz.58 ráže 7,62 mm, pušky SVT na kulometný náboj 7,62 mm a vzduchové pušky ráže 4,5 mm. Právě z tohoto důvodu je tato soutěž mezi dobrými střelci tolik oblíbená, neboť taková rozmanitost zbraní nebývá na závodech běžná a dokonale prověří všestrannost střelců

Soutěže se za úmorného vedra zúčastnilo deset čtyřčlenných družstev většinou z klubů vojáků v záloze v Libereckém kraji, ale zúčastnilo se např. i družstvo válečných veteránů Liberec, kterému se však nepodařilo obhájit loňské prvenství. Zato v hodnocení jednotlivců získal válečný veterán Oldřich Přecechtěl první místo. Soutěž družstev vyhrálo družstvo KVZ Liberec 1, které potvrdilo roli favorita a po dvou letech opět získalo do ročního vlastnictví putovní pohár. 

Za zmínku stojí fakt, že družstva KVZ Liberec jsou v podobných soutěžích i v zahraničí zpravidla velmi úspěšná a vozí z nich také trofeje nejcennější – např. z Ulmu (Německo), z Varšavy a Swietoszowa (Polsko), z Langenlebarnu (Rakousko), apod. Nutno však podotknout, že tyto zahraniční závody jsou zabezpečovány armádními útvary po všech stránkách, a tak kromě ubytování a logistického zabezpečení si naši střelci pochvalují možnost soutěžit ve střelbě z kulometů, odstřelovačích pušek a dalších zajímavých zbraní, se kterými se v našich podmínkách není možno ani seznámit.  

 

Foto, text: Karel Krátký, KVZ Liberec

Foto_1143_altFoto_1144_altFoto_1145_alt
Foto_1146_altFoto_1147_altFoto_1148_alt
Foto_1149_altFoto_1150_alt