Pohár prezidenta 2015

V Žatci soutěžili v sutinách i dospělí psovodi.

Pohár prezidenta 2015

Sobota 30. května patřila v Žatci záchranářským psům. Svaz záchranných brigád kynologů ČR pořádal dvě tradiční soutěže pro psí záchranáře. Junior Cup pro mladé psovody a Pohár prezidenta pro dospělé. Oba závody se skládají ze dvou disciplín - poslušnosti a sutinového vyhledávání.

Pohár prezidenta se ale od Junior Cupu výrazně liší především v disciplíně sutinového vyhledávání. Psovodi se svými psy vyhledávají vzorky pachů i živé figuranty hned dvakrát ve dvou různých typech terénu. Na prohledání každého z nich mají vždy 30 minut a psovodi počet hledaných vzorků a figurantů dopředu neznají. I proto se jedná o jeden z nejnáročnějších závodů.

V Žatci se v konkurenci 15 psovodů nejlépe vedlo Petře Svobodové s fenkou Irou Black Devil Tichý Ruland, které v celkovém součtu získaly 240 bodů ze 300 (99 bodů speciál A, 68 bodů speciál B, 73 bodů poslušnost) a odvezly si tak putovní Pohár prezidenta SZBK.

Druhé místo obsadil Josef Bohdal s fenkou Mokki, kteří získali 232 bodů (97+57+78). Třetí místo si ze Žatce odváží Petra Kučerová s fenkou Valentine Ruthles, které získaly celkem 222 bodů (95+52+75).

Závody psovodům ztížilo i počasí. Lehký déšť sice odpoledne vystřídalo slunečné počasí, ovšem doprovázené silným větrem. I tak byli klasifikování všichni účastnící závodu, který bude Žatec hostit opět za rok.

 

Foto: Sdružení sportovních svazů a Marcela Somrová

---
---
---
---
---
---
---
---
---
-