Mistrovství Evropy v raftingu

Celkem dvacet cenných kovů vezou české posádky z mistrovství Evropy, které letos hostila Bosna.

Mistrovství Evropy v raftingu

Českou republiku v Bosně reprezentovalo celkem 8 posádek. Mistrovství Evropy se letos uskutečnilo ve druhém největším bosenském městě Banja Luka na řece Vrbas v termínu 19. - 24. května 2015. Dvojnásobné zastoupení měla Česká republika v kategorii mužů, juniorů a veteránů a jedna posádka se pak zúčastnila kategorie žen a také reprezentantů do 19 let.

Závodilo se v disciplínách sprint, paralelní sprint, slalom a sjezd. Pátou disciplínou byla kombinace všech absolvovaných závodů, tedy absolutní pořadí.

Z celkového počtu dvaceti medailí, které české posádky získaly, byla hned polovina z toho nejcennějšího kovu. Mužská reprezentační posádka 1 (HANACE rafters) získala absolutní prvenství mezi muži, které jí vyneslo 7. místo ve sprintu, 6. místo v paralelním sprintu, 2. místo ve slalomu a 1. místo ve sjezdu.

Česká mužská posádka 2 (RK Troja) se umístila v celkovém hodnocení hned za první českou posádkou, tedy na 2. místě. Ve sprintu jí pak patřilo 1. místo, v paralelním sprintu 5. místo, ve slalomu 1. místo a 4. místo ve sjezdu.

Junioři 1 z raftařského klubu z Hodonína obsadili ve své kategorii celkově 4. místo. 4. místo obsadili i ve sprintu a ve slalomu, 5. místo ve sjezdu a titul mistrů světa získali v paralelním sprintu. Druhá posádka juniorů JIS.HB získala 2. místo ve sprintu, 4. místo v paralelním sprintu a ve sjezdu a 5. místo ve slalomu. Celkově se pak druhá česká juniorská posádka umístila na 5. místě.

Stejné celkové umístění si z Bosny odváží také posádka reprezentantů do 19 let z Letohradu. Ti získali bronz ve sjezdu, 5. místo ve slalomu a v paralelním sprintu a 6. místo ve sprintu. Také posádka žen obsadila celkově 5. místo. Za 3. místo ve sjezdu, 4. místo ve slalomu, 5. místo ve sprintu a 6. místo v paralelním sprintu.

Naprostou dominancí českých posádek pak skončila kategorie mužů veteránů. Dvě české posádky stály ve všech disciplínách na dvou nejvyšších stupních. Posádka TR VET získala zlaté medaile v disciplínách paralelní sprint, slalom, sjezd a 2. místo ve sprintu. Celkově jim tak po zásluze patří i titul absolutních mistrů Evropy. Posádka WWS Vet pak dosáhla na mistrovský titul ve sprintu a na 2. místa ve zbývajících disciplínách včetně kombinace.

10 zlatých, 8 stříbrných a 2 bronzové medaile. To je bilance českých raftařů na letošním evropském šampionátu, která dokazuje, že český vodácký sport patří ke světové špičce.

 

Foto: Facebook Svaz vodáků České republiky - Rafting a Facebook IRF Euro Rafting Championships 

---
---
---
-